MZUK – z nową śmieciarką w Nowy Rok

Autor: kurier-kolski.pl | 16.12.2022
Miejski Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kole wzbogacił się o nową śmieciarkę, dzięki której będzie mógł sprawnie i bezawaryjnie świadczyć usługi w zakresie odbioru odpadów komunalnych. Pojazd powiększył majątek spółki i miasta, a jego wartość przekracza 1,3 mln zł. Prezes spółki miejskiej MZUK Agata Majtczak wraz z Burmistrzem Krzysztofem Witkowskim z dumą zaprezentowali najnowszy nabytek tej firmy. Śmieciarka zastąpi stary, wysłużony samochód. Prezentacja odbyła się przed nowym PSZOK-iem przy ul. Zakładowej.

W ostatnią środę miała miejsce prezentacja fabrycznie nowego pojazdu na podwoziu DAF do odbioru odpadów komunalnych z trenu miasta Koła. Śmieciarka pomieści około 12 ton odpadów. Została zakupiona ze środków własnych spółki w formie leasingu operacyjnego w ramach przetargu i 6-letniej umowy z Konsorcjum BEF Polska oraz Europejskim Funduszem Leasingowym. Wpłata własna wyniosła ok 40 tys. zł. Wykup (po 6 latach) szacuje się na 110.000 zł.
Pojazd tuż po prezentacji przed PSZOK-iem wyruszył do pracy.
– Mając nowy sprzęt nie zawiedziemy miasta i mieszkańców pod kątem odbioru odpadów w 2023 roku – powiedziała Agata Majtczak, Prezes Zarządu Spółki – Poprzednia, wysłużona już śmieciarka generowała koszty związane z częstymi naprawami. Nowa, mam nadzieję, będzie sprawować się bezawaryjnie. MZUK bardzo długo czekał na zakup nowego sprzętu, gdyż przez ostatnie 3 lata budowaliśmy naszą pozycję finansową poprzez dodatni wynik finansowy, dokładaliśmy starań, by zmienić zasady organizacji i powiększyć majątek spółki.
– Bardzo cieszy mnie zakup fabrycznie nowej śmieciarki, która niewątpliwie usprawni odbiór odpadów komunalnych z terenu miasta Koła. Pamiętamy niesmak związany z zakupem używanych pojazdów za poprzedniej kadencji samorządu – powiedział burmistrz Krzysztof Witkowski.
Przypomnijmy, że poprzedni zakup śmieciarki w spółce miejskiej MZUK w Kole zakończył się skandalem, aresztowaniami i prokuratorskim dochodzeniem. Sprawa byłego burmistrza nadal toczy się przed Sądem Rejonowym w Kole. Pod spodem jeden z naszych wcześniejszych artykułów na ten temat (kliknij w link, by otworzyć i przeczytać):
Źródło: UM w Kole
Fot.: Mariusz KOZAJDA

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Marek
Marek
1 rok temu

1.3mln nie było tańszych? Na allegro są po 700-800 tys.Dziwne to wszystko.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526