Kto kupi za 1,5 mln zł kompleks budynków po Szkole Specjalnej?

Autor: kurier-kolski.pl | 06.11.2020

Zarząd Powiatu Kolskiego po raz drugi wystawił na sprzedaż kompleks budynków po Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kole. Przypomnijmy, że SOSW wraz z internatem szkoły, który znajdował się po drugiej stronie ulicy, w kolskim Sejmiku, został przeniesiony kilka lat temu, w poprzedniej kadencji samorządu powiatowego, do wyremontowanych pomieszczeń przy ZST na ul. Kolejowej. Od tej pory stare zabudowania stoją puste i czekają na zagospodarowanie. Koncepcja, by przeniosła się tu Komenda Powiatowa Policji nie znalazła poparcia u zwierzchnich władz mundurowych. Czy uda się ożywić zabytkowe budynki?

 

Rok temu pisaliśmy o ciekawych planach remontu i kupna przez Policję zabytkowego budynku na kolskiej Wyspie po Szkole Specjalnej, przy ul. Mickiewicza 14. Miała to być duża inwestycja ratująca kolejny, obok pobliskiego Sejmiku, zabytek w naszym mieście,a równocześnie ułatwiająca pracę kolskim funkcjonariuszom (KLIKNIJ i czytaj artykuł sprzed 2 lat na ten temat: https://kurier-kolski.pl/2019/02/kolska-policja-ma-szanse-przeniesc-sie-na-wyspe-po-szkole-specjalnej-starosta-ustala-to-z-komendantem-wojewodzkim/ ). Niestety, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nie zdecydował się na to. Po tej decyzji Zarząd Powiatu wystawił cały obiekt do sprzedaży w formie przetargu. Odbył się jeden przetarg – ale budynki nie znalazły nabywcy.

Kolska Policja ma szansę przenieść się na Wyspę po Szkole Specjalnej! Starosta ustala to z Komendantem Wojewódzkim

Jeszcze kilka miesięcy temu ten temat rozpalał wyobraźnię wielu osób. Była możliwość skumulowania w tym miejscu wszystkich wydziałów KPP, które obecnie są tak naprawdę w trzech miejscach: w głównym budynku przy ul. Sienkiewicza, w kamienicy na tej samej ulicy, gdzie znajduje się „dzielnicówka” oraz w budynkach przy ul. Prusa, gdzie jest baza transportowa z garażami. Przy stosunkowo niedużych przeróbkach i remoncie budynku oraz zagospodarowaniu poddasza i wybudowaniu garaży, kolscy mundurowi mieliby dobrą nową siedzibę. Tym bardziej, że zyskaliby salę gimnastyczną do ćwiczeń i dużą działkę o pow. blisko pół hektara. Niestety, to co nam wydawało się dobre, nie wydaje się takie szefom Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Decyzja negatywna jest o tyle dziwna, że remont i adaptacja budynków przy Mickiewicza byłaby sporo tańsza niż budowa nowej siedziby kolskiej Komendy.

Pod koniec roku dowiemy się czy znajdzie się nabywca kompleksu budynków przy ul. Mickiewicza 14. W drugim przetargu ustnym wyceniono go na 1,5 mln. zł. O sprawie będziemy informować, bo wywołuje ona wśród mieszkańców duże zainteresowanie.

Opracowanie: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo singlebörse
2 lat temu

lovoo messenger lovoo anmache http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
2 lat temu

tinder dating app , browse tinder for free
http://tinderentrar.com/

Javiereralm
2 lat temu

tindr , tinder website
how to use tinder

Javiereralm
2 lat temu

what is tinder , tider
tinder sign up

Myronevita
3 lat temu

local girla near me personals
dating sites free no registration

K
K
3 lat temu

…eventy.

K
K
3 lat temu

Tutaj to się powinno przenieść Państwowe Liceum Sztuk Platycznych z Kościelca, http://www.plastykkolo.com/
, a nie okupować piękny pałac w Kościelcu, który powinien ściągać turystów i służyć mieszkańcom na różne okolicznościowe ewenty.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526