Szachowe złoto dla Maćka

Autor: kurier-kolski.pl | 10.05.2013

W Ślesinie rozegrano Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w grupach wiekowych do lat 9, 11, 13, 15 i 17. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z UKS „Kiełbaska” Kościelec, którzy wywalczyli trzy medale. W najmłodszej grupie złoty medal otrzymał Maciej Szafrański.

Kolejny w najmłodszej grupie Norbert Kostrzewa był 21, zaś w kategorii dziewcząt Oliwia Łaszkiewicz zdobyła medal brązowy, Wiktoria Walczak – była 6, Olga Mazur – 12. W kategorii do lat 11 Jakub Sosnowski wywalczył 6. lokatę, a Kuba Nowak 8. Srebrny medal wywalczyła Weronika Gilarek, która grała do lat 13. Wśród chłopców do lat 13 Piotr Szafrański był 5.,  a Jakub Zarywny 14.

W turnieju nie zagrali zawodnicy do lat 18, którzy już wcześniej zapewnili sobie awans jako finaliści Mistrzostw Polski Juniorów: Wiktor Kwiatkowski – aktualny mistrz Województwa Wielkopolskiego i wicemistrzyni Weronika Ostrowska.
– Bardzo dużą niespodziankę sprawił nam Maciej, który jako najmłodszy w grupie zwyciężył w pięknym stylu. Jeśli będzie trenował systematycznie i zgodnie z ustalonymi zasadami, to ma bardzo dużą szansę na medal w Mistrzostwach Wielkopolski – powiedział trener kościeleckich szachistów Dariusz Ostrowski.

W finale, który odbędzie się w czerwcu, w Żerkowie zagra po sześciu lub ośmiu (w zależności od liczby startujących w grupie) najlepszych zawodników z każdej grupy wiekowej i z każdej strefy (jest pięć stref w województwie wielkopolskim).