Nowy ambulans dla kolskiego Szpitala [FOTO]

Autor: kurier-kolski.pl | 20.05.2024

Karetki, czyli ambulanse, to podstawowe i niezbędne narzędzie w ratowaniu zdrowia i życia. Samochody są bardzo intensywnie użytkowane i szybko się zużywają, dlatego ważna jest ich okresowa wymiana. Jeszcze kilka lat temu w Powiecie Kolskim jeździły bardzo stare, niezwykle zużyte, awaryjne, ambulanse, dlatego tabor jest sukcesywnie wymieniany. W ostatnią sobotę, 18 maja 2024 r., na terenie SPZOZ w Kole przyjęto do użytkowania kolejny, nowy i świetnie wyposażony ambulans.

 

W ostatnich latach władzom Powiatu Kolskiego udało się wymienić niemal cały tabor kolskich ambulansów. W sobotę przekazano kolskim Ratownikom Medycznym kolejny nowy pojazd specjalistyczny wraz z pełnym wyposażeniem, w tym z wideolaryngoskopem, który stanowi jego dodatkowe wyposażenie. Samochód został dofinansowany przez Ministerstwo Zdrowia w wysokości 523.599,93 zł .

W uroczystości przekazania do użytku dla pacjentów z terenu Powiatu Kolskiego nowego ambulansu wziął udział Senator RP Leszek Galemba oraz radny Sejmiku Wojewódzkiego Grzegorz Fiałkowski. Władze powiatu reprezentował Starosta Kolski Robert Kropidłowski wraz członkiem Zarządu Powiatu Anetą Niestrawską i radnym powiatowym Mariuszem Kozajdą.

Szpital reprezentował dyrektor SP ZOZ Grzegorz Gibaszek, dyrektor ds. lecznictwa lek. Tomasz Ignaczewski, koordynator zespołów wyjazdowych Sylwester Szczesiak oraz inni pracownicy Szpitala, w tym Urszula Jaskuła, kier. gospodarczy Ireneusz Koziński, lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, itd.

Poświęcenia nowego ambulansu dokonał i odmówił stosowne modlitwy kapelan szpitalny Ojciec Bogusław Florys.

Foto: Jacek Skrycki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kik
kik
25 dni temu

ladna karetka poziom szpitala mniej niz zero

OLA
OLA
24 dni temu
Odpowiedz do.  kik

ALE CO TO ZNACZY -POZIOM SZPITALA ? -. TO NIE POZIOM SZPITALA. TO POZIOM PRACUJĄCYCH W SZPITALU. OBY TAK DOBRZE LECZYLI I ZARZDZALI SZPITALEM JAK SIĘ WYPINAJĄ PREZENTUJĄ PRZED KAMERĄ.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526