Okazja czyni złodzieja: 45-latce z powiatu kolskiego grozi 10 lat więzienia

Autor: kurier-kolski.pl | 21.03.2024

„Okazja czyni złodzieja”, to przysłowie potwierdza się niestety w wielu przypadkach. Podobnie było tym razem, gdy mieszkanka naszego powiatu po wypłacie pieniędzy pozostawiła swoją kartę w bankomacie. Karta została bardzo szybko odnaleziona, a znalazca zamiast zwrócić ją właścicielowi zaczął nią płacić w sklepach. Kryminalni bardzo szybko ustalili 45-letnią mieszkankę powiatu kolskiego, która posługiwała się przywłaszczoną kartą płatniczą. Kobieta usłyszała już zarzuty w tej sprawie, grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

„Okazja czyni złodzieja”, to przysłowie, które niestety towarzyszy wielu zdarzeniom związanym z kradzieżą. Nie inaczej było w przypadku przywłaszczenia karty bankomatowej, do którego doszło w sobotę 16 marca br. Mieszkanka naszego powiatu po wypłaceniu gotówki z bankomatu pozostawiła w nim kartę i udała się na zakupy. Karta bardzo szybko została znaleziona. Najgorsze było jednak to, że znalazca nie zwrócił zguby a zaczął nią płacić w sklepach i tym samym wszedł w konflikt z prawem. Przypominamy, że posługiwanie się cudzą kartą płatniczą bez zgody właściciela to przestępstwo kradzieży z włamaniem za grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Kolscy kryminalni bardzo szybko ustalili i zatrzymali 45-letnią mieszkankę naszego powiatu, która posługiwała się cudzą kartą płatniczą. Kobieta usłyszała już zarzuty w tej sprawie, grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W przypadku odnalezienia jakichkolwiek dokumentów czy też kart bankomatowych niezwłocznie przekazać je do organu wydającego. Osoby, które zgubiły lub została im skradziona karta płatnicza, powinny natychmiast powiadomić placówkę bankową i zablokować możliwość dokonywania płatności przez osoby nieuprawnione, co pozwoli uniknąć utraty środków znajdujących się na koncie.

Źródło: KPP w Kole

 

Promocja:

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526