Przy kolskiej „Dwójce” powstanie nowoczesna hala sportowa

Autor: kurier-kolski.pl | 26.01.2024

To świetna wiadomość dla uczniów SP 2 w Kole i wszystkich mieszkańców Koła. Burmistrz Krzysztof Witkowski poinformował, że miasto otrzymało pozwolenie na budowę nowoczesnej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kole. Ma tam też być mobilna scena i strzelnica. Miasto otrzymało ponad 2,5 mln. zł dofinansowania na to zadanie z Ministerstwa Sportu.

 

– Z radością informuję, że otrzymaliśmy już pozwolenie na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 im. A. Mickiewicza w Kole. Wielkim atutem będzie możliwość wykorzystania obiektu na potrzeby mobilnej sceny i strzelnicy. Na zadanie otrzymaliśmy 2.550.000,00 złotych z programu Olimpia Ministerstwa Sportu i Turystyki (stanowiące 70 % kosztów zadania). Konsekwentnie rozwijamy infrastrukturę sportową w naszym mieście – powiedział Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski.

Przy SP nr 2 ma powstać – dokładnie – boisko wielofunkcyjne wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji o wymiarach pola gry 20 / 40 m (piłka nożna, koszykówka, siatkówka, tenis ziemny, badminton). Boisko będzie wyposażone w nawierzchnię poliuretanową, w bryle hali zostanie zrealizowane zaplecze sanitarno-szatniowe. Hala będzie wyposażona w rozkładaną na płycie boiska wykładzinę ochronną wraz z mobilną sceną. Co ciekawe – będzie również wyposażona w mobilną strzelnicę laserową na 5 stanowisk.

– „Dwójka” jest kolejną kolską szkołą, która wymaga poprawy zaplecza sportowego, dlatego zadanie to uważam za bardzo ważne, uczniowie do niej uczęszczający powinni mieć stworzone dobre warunki do rozwijania talentów sportowych. Tym bardziej, że szkoła prowadzi klasy o profilu sportowym – dodał włodarz.

Źródło: Miasto Koło, foto – wizualizacje inwestycji

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526