19. Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej OSP w Kole [FOTO+WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 15.01.2024

Tradycyjnie już od wielu lat, na początku Nowego Roku Orkiestra Dęta OSP Koło wraz z kolskim Burmistrzem zapraszają mieszkańców miasta Koła i gości spoza niego na uroczysty Koncert Noworoczny. Tak było i tym razem. W piątek, 12 stycznia 2024 r., po raz kolejny zebrana w Hali MOSiR publiczność mogła przeżyć wspaniałą ucztę muzyczną w wykonaniu naszej kolskiej Orkiestry oraz zaproszonego gościa – piosenkarza Mateusza Ziółko.

 

W pierwszej części kolska Orkiestra zaprezentowała się w świątecznych utworach oraz melodiach z nagranej swojej płyty. Wystąpiły także mażoretki oraz solistki Orkiestry.

Druga część koncertu to występ gwiazdy – Mateusza Ziółko, który został zaproszony przez Orkiestrę i wraz z nią zaprezentował swój wspaniały wokal. Jedną ze swoich piosenek wykonał z młodą utalentowaną kolską artystką Gabrielą Lityńską, notabene prywatnie córką Krzysztofa Lityńskiego – dyrygenta naszej wspaniałej Orkiestry.

Na zakończenie swojego występu piosenkarz wyraził ogromne uznanie dla umiejętności kolskiej Orkiestry, a przede wszystkim dla dyrygenta i solistki.  Mateusz Ziółko powiedział, że po raz pierwszy spotkał się z tak znakomitą orkiestrą dętą, z którą miał zaszczyt wystąpić. Podziękowanie okazał w sposób ujmujący, po przyjacielsku, co uwidocznione zostało na fotografiach.

 

KLIKNIJ W OBRAZ NIŻEJ, BY OBEJRZEĆ KRÓTKĄ RELACJĘ Z KONCERTU:

 

Na zakończenie koncertu podziękowania, bukiety kwiatów oraz upominki dla zaproszonego artysty oraz dyrygenta Orkiestry złożyli: Burmistrz Miasta Krzysztof Witkowski, Przewodniczący Powiatu Kolskiego Marek Świątek wraz Sekretarzem Powiatu Arturem Szafrańskim, Radni miejscy: Halina Musiałek, Maria Sokołowska, Grzegorz Gibaszek, Robert Cesarz i Marcin Janiak. Radni Miasta Koła przekazali także upominki i kwiaty dla mażoretek oraz Gabrieli Lityńskiej.

Koncert prowadziła znana z TVP Monika Andrzejczak. Gromkimi brawami oraz owacją na stojąco publiczność podziękowała organizatorom i wykonawcom tego wspaniałego Koncertu, życząc w Roku 2024 dalszych wspaniałych muzycznych sukcesów naszej Orkiestrze. Do życzeń przyłącza się nasza Redakcja portalu lokalnego Kurier-Kolski.pl

Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczny jubileuszowy 20. Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej OSP w Kole. Na pewno emocje będą przynajmniej takie same jak dotychczas, a można przypuszczać, że o wiele większe. Do zobaczenia za rok!

Tekst i foto: Jacek Skrycki
Wideo: Grzegorz Kamiński
Opracowanie: Mariusz Kozajda

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
robert
robert
3 miesięcy temu

Piękna Monia Andrzejczak !

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526