Powstanie tężnia solankowa w kolskim Parku Moniuszki

Autor: kurier-kolski.pl | 29.07.2023

Wkrótce w Kole powstanie miejsce o unikalnych właściwościach leczniczych! Burmistrz Krzysztof Witkowski podpisał umowę na budowę tężni solankowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Parku Moniuszki. Równocześnie trwają przygotowania do rewitalizacji drugiego z kolskich terenów zielonych, czyli Parku 600-lecia.

Tężnie solankowe są nie tylko atrakcyjnym elementem krajobrazu miejskiego, ale również przynoszą liczne korzyści zdrowotne dla mieszkańców. Inhalacje solankowe polecane są szczególnie osobom zmagającym się z alergiami czy nieżytem górnych czy dolnych dróg oddechowych.

Podpisanie umowy oznacza rozpoczęcie realizacji projektu, który planowo ma zostać ukończony już w październiku tego roku. Jak zaznaczył kolski włodarz: – Miasto zyska nową ciekawą atrakcję, która mam nadzieję przyciągnie nie tylko mieszkańców. Miejsca rekreacji i wypoczynku są bardzo ważne. Właśnie kończymy dokumentację techniczną na rewitalizację Parku 600-lecia.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Patriota
Patriota
11 miesięcy temu

Serio? Miasto zarżnięte kredytami i jeszcze To? Co oni wymyślą jeszcze? Może wannę z hydromasażem w ratuszu. Dobrze że ich koniec bliski .

mieszkanka
mieszkanka
11 miesięcy temu
Odpowiedz do.  Patriota

To nie jest dostępne dla każdego ponieważ za wstęp i skorzystanie z tężni trzeba będzie zapłacić . Wszędzie tak jest . Nic za darmo. Następne pieniądze wydane niepotrzebnie. Są potrzebniejszy inwestycje.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526