W SP3 w Kole symbolicznie i ekologicznie uczcili przyjaźń polsko-ukraińską

Autor: kurier-kolski.pl | 07.04.2023

Przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kole posadzono 33 drzewa pamięci symbolizujące przyjaźń między dziećmi polskimi i ukraińskimi. Liczba 33 nie jest przypadkowa – tylu bowiem uczniów z kraju objętego wojną obecnie uczy się w kolskiej „trójce”.

Na terenie przyszkolnym posadzone zostały tuje i iglaki, a na budynku szkoły powieszona została tablica upamiętniająca to wydarzenie. Pomocą i troską objęte są nie tylko dzieci, które mają zapewnioną naukę języka (dodatkowe 6 godz. tygodniowo języka polskiego), ale i całe rodziny, dla których zdarzało się organizować pomoc rzeczową i socjalną. Placówka szczyci się tym, że z nabytych translatorów mowy już prawie nie trzeba korzystać, a uczniowie z Ukrainy mogą realizować podstawę programową. Dyrekcja i kadra dokładają starań, aby poza nauką organizowane były zajęcia praktyczne, wycieczki krajoznawcze służące poznawaniu kultury i regionu, a nowi uczniowie byli włączani czynnie w życie szkoły. Sadzenie drzew przyjaźni, o które trzeba będzie się troszczyć, to inicjatywa p. dyrektor Grażyny Trocińskiej oraz nauczycielek, m.in. pań Patrycji Malczyk, Danuty Borowskiej, Aleksandry Szacownej- Błaszczyk, Karoliny Cieślak. W pracach ogrodowych pomagali starsi koledzy z klas 7 i 8. W sadzanie drzew zaangażował się także kolski włodarz Krzysztof Witkowski. Przedsięwzięcie dołącza do wielu zadań wpisujących się w świętowanie 100-lecia szkoły.
Drzewka zostały zakupione z Funduszu Pomocy z tyt. wsparcia zadań związanych z kształceniem, wychowaniem i opieką nad dziećmi będącymi obywatelami Ukrainy.
Źródło: UM w Kole
Fot.: Jacek Skrycki
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526