Kolski Jarmark Świąteczny za nami

Autor: kurier-kolski.pl | 27.03.2023

Do Świąt Wielkanocnych już niedaleko, a upragniona (ciepła) wiosna nie chce nadejść. Tym milej było na tradycyjnym, przedświątecznym jarmarku zobaczyć palemki i inne wiosenne, zielone, żółte, barwne atrybuty. Organizatorem corocznej imprezy „Folklorem Malowane” promującej folklor i rękodzieło jest Miejski Dom Kultury w Kole.

 

Na niedzielnym kiermaszu rękodzielników w MDK pojawiły się, m.in. stoiska ze stroikami wielkanocnymi, jajkami decoupage, malarstwem, serwetami, haftami, gobelinami, kwiatami, świecami, koronkami, witrażami, pisankami, pracami szydełkowymi, ceramiką, słodkościami, domowymi przetworami i innymi wspaniałościami.

Wśród oglądających oraz nabywających świąteczne bibeloty nie brakowało rodzin z dziećmi, bowiem dorośli zabiegają, by przekazywać swoim podopiecznym zwyczaje i obyczaje wielkanocne. Jarmark jest okazją, by opowiedzieć milusińskim o tradycji, zaopatrzyć się w piękne ozdoby i udekorować nimi dom, a w ten sposób nadać tym najważniejszym świętom w roku wyjątkowości i uroku.

Nieodłącznym elementem jarmarku jest koncert zespołów ludowych. W tym roku na scenie zaprezentowały się kapele: Zespół Ludowy Dobrowianki, Zespół Ludowy Grzegorzewianki, Zespół Ludowy Osieczanki i Zespół Ludowy Witowianki.

Źródło info: UM w Kole
Zdjęcia: Jacek Skrycki

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

To było spotkanie dla swoich bo na żadnym portalu nie było informacji.Może dlatego takie „tłumy” ale co tam najważniejsza persona „derektor” był tylko bez posła ze wsi.hmm

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526