Forum Rolnicze Powiatu Kolskiego w ZSCKR w Powierciu

Autor: kurier-kolski.pl | 06.03.2023

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu odbyło się Forum Rolnicze Powiatu Kolskiego. Było to kolejne spotkanie w ramach cyklu „Wielkopolskie Fora Rolnicze – Wspólnie dla Wielkopolskiej Wsi”. Organizatorami jest Wielkopolska Izba Rolnicza, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Patronatem spotkanie objął Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk i Wojewoda Wlkp. Michał Zieliński. W Forum Powiatu Kolskiego wzięło udział blisko 200 osób, w tym rolnicy, przedstawiciele powiatów oraz gmin, działacze samorządu rolniczego, organizacje rolnicze, przedstawiciele instytucji oraz firm działających na rzecz rolnictwa w Powiecie Kolskim.

 

W spotkaniu udział wzięli również parlamentarzyści, delegacje władz wojewódzkich oraz lokalni samorządowcy. Swoje punkty informacyjne i konsultacyjne wystawiły   firmy i instytucje finansowe działające na rzecz rolnictwa. Jednak najważniejszymi uczestnikami byli okoliczni rolnicy, którzy na co dzień muszą wykazywać się nie tylko wiedzą i doświadczeniem ,  ale również spełniać szereg wymogów formalnych związanych z czynnościami administracyjnymi, które są niezbędne w prowadzeniu gospodarstwa rolnego. Głównymi tematami poruszanymi w trakcie forum były planowane zmiany przepisów i zasad dopłat do produkcji rolnej, zmiany norm w zakresie zasad wzajemnej zgodności oraz wprowadzane od tego roku ekoschematy, czyli dążenie do wprowadzenia praktyk rolniczych, szczególnie korzystnych dla środowiska naturalnego.

Forum zostało podzielone na dwie części: panel wykładowy, w którym wyżej wymienione tematy przedstawili przedstawiciele organizatorów oraz część dyskusyjną. Poszczególne prelekcje przedstawili: z Wielkopolskiej Izby Rolniczej Michał Wróblewski – Przewodniczący Rady Powiatowej WIR w Kole, z ramienia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztof Walczak oraz przedstawiciel Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Ewa Kwapich.

Tego typu spotkanie to również doskonała forma promocji dla ZSCKR w Powierciu. Wszyscy goście mieli możliwość zapoznania się z aktualną ofertą edukacyjną, mogli skosztować przystawek, ciepłych dań oraz ciast i deserów przygotowanych przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych. Dekoracje auli szkolnej i kompozycje kwiatowe były wykonane przez uczniów  architektury krajobrazu. Miłym akcentem, przyjętym gromkimi brawami, był występ zespołu wokalno-tanecznego, który w krótkim programie zaprezentował swoje umiejętności, wykonując pieśni i tańce ludowe.

Źródło: WIR, ZSCKR w Powierciu
Fot.: Mariusz Kozajda i ZSCKR w Powierciu

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526