Kolska debata o bezpieczeństwie cieszyła się dużym zainteresowaniem

Autor: kurier-kolski.pl | 05.10.2022

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” to tytuł debaty społecznej, skierowanej głównie do seniorów, która odbyła się w czwartek 29 września 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Kole. Kluczowym elementem spotkania zorganizowanego przez Komendanta Powiatowego Policji w Kole było uświadomienie uczestników o zagrożeniach czyhających na nich w Internecie oraz nowych sposobach oszustw. Podczas spotkania omówiono również stan bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu, Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda. Pełna sala ludzi świadczyła o tym, że taka debata była potrzebna.

 

Spotkanie rozpoczął kom. Przemko Chudykowski, który przedstawił jej plan. Po prowadzącym głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp. Jacek Brzęcki, który przywitał zaproszonych gości oraz uczestników debaty i omówił jej najważniejsze cele. Następnie nadkom. Marek Zakrocki w formie prezentacji multimedialnej zaprezentował stan bezpieczeństwa na terenie powiatu kolskiego, efekty pracy policjantów oraz przedsięwzięcia profilaktyczne, jakie są przez nich realizowane.

W drugiej części debaty wystąpił Maciej Rosiak – Powiatowy Rzecznik Konsumentów, który przybliżył wszystkim zagadnienia dotyczące praw konsumenta i rozważnego podpisywania różnego rodzaju umów oraz możliwości odstąpienia od nich. Opowiedział również o tym jak reagować w przypadku gdy staniemy się ofiarą oszusta. Następnie uczestnikom debaty zaprezentowano materiał filmowy przedstawiający metody działania oszustów.

Na koniec przystąpiono do najważniejszego punktu spotkania czyli dialogu z mieszkańcami, którzy zgłaszali postulaty oraz problemy jakie zauważają w swoim miejscu zamieszkania.

Celem takich spotkań jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb i problemów związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa obywateli, wymagających podjęcia działań prewencyjnych oraz wypracowania skutecznych sposobów ich eliminacji. Jesteśmy przekonani, że spotkania z Państwem pozwolą nam na ustalenie, o jakich zagrożeniach należy rozmawiać w pierwszej kolejności oraz na określenie i zaplanowanie działań odpowiadających na aktualne zagrożenia.

W debacie wzięli także udział. m.in.: Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Świątek, Przewodniczący Rady Miasta Koła Tomasz Sobolewski, komendant powiatowy PSP bryg. Krzysztof Żurawik, Powiatowy Inspektor Sanitarny Ewa Lewicka, Komendant Straży Miejskiej w Kole Krzysztof Ossowski, i wielu innych gości. Był też obecny I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kole podinsp. Przemysław Czarnecki.

Źródło: Powiat Kolski i KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526