Prapremiera „Zmierzchu Wenedów” za nami. W sobotę i niedzielę kolejne przedstawienia

Autor: kurier-kolski.pl | 02.09.2022

W piątek 2 września, odbyła się prapremiera sztuki „ZMIERZCH WENEDÓW”. Okazją do niej były obchody 60-lecia kolskiej działalności przedsiębiorstwa GEBERIT Produkcja, w ramach których pracownicy mieli okazję do zobaczenia najnowszego dzieła ekipy teatralnej pod kierownictwem Dariusza Matysiaka. Zachęcamy niezdecydowanych do zakupu w kasie MDK biletów na to przedstawienie na sobotę i niedzielę. Pomimo poważnej tematyki dwugodzinne przedstawienie zachwyciło widzów, co było efektem nie tylko gry aktorskiej, ale i pełnego pasji występu grupy teatralnej MUZA. Podczas przedstawień po raz ostatni zbierane są datki na pomnik-ławeczkę Czesława Freudenreicha.

W dniach 2-4 września br. grupa teatralna kierownictwem Dariusza Matysiaka wystawia w Miejskim Domu Kultury przedstawienie „ZMIERZCH WENEDÓW”.

Warto byłoby zadać sobie pytanie: kim my, Polacy, jesteśmy? Skąd się wzięliśmy? Z jakich mroków przeszłości żeśmy się wyłonili?
Jakie losy ulepiły nas takimi, jakimi obecnie jesteśmy?
„Zmierzch Wenedów” to dziewiąte przedstawienie naszej grupy teatralnej. Po komedii „Mąż zmarł.. ale już mu lepiej” wracamy na z dawna utarte tory i przedstawiamy duże i ważkie tematycznie przedstawienie. Kim byli pogańscy Wenedowie? Kim dla nich byli Polanie, wyznawcy Chrystusa? Wzajemne relacje pomiędzy dwoma systemami wierzeń. I to gromkie zawołanie wojów płynące poprzez puszczę nad brzeg Gopła: Na śmierć, nie na niewolę! Na śmierć!

Mamy nadzieję, że rozmach przedstawienia przypadnie Państwu do gustu. Chcemy, by scenografia dorównała „Sulimczykowi”, kostiumy były równie efektowne jak te w „Chamie”, a emocje podobne do przeżyć w sztuce „Warthbrucken” – mówi Dariusz Matysiak.

Bilety w cenie 20 złotych są jeszcze w kasie MDK. Podczas przedstawień po raz ostatni zbierane będą datki na pomnik-ławeczkę Czesława Freudenreicha.

Terminy:
2 września 2022 (piątek) godzina 18:00
3 września 2022 (sobota) godzina 15:00 i 19:00
4 września 2022 (niedziela) godzina 15:00 i 19:00

Źródło: Dariusz Matysiak

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526