Kolejny odcinek drogi powiatowej Ochle-Lubiny po remoncie!

Autor: kurier-kolski.pl | 23.07.2022

Zakres remontów dróg powiatowych w tej kadencji samorządu powiatowego jest rekordowy. Nie ma miesiąca by któraś z nich nie była oddawana po przebudowie lub modernizacji. Także ostatnio przekazano mieszkańcom kolejne odcinki dwóch dróg, w tym Ochle-Lubiny. Blisko kilometrowy odcinek cieszy kierowców, bo wcześniej były tu dziura na dziurze i łata na łacie. Jak wszyscy zgodnie twierdzą, po takiej nawierzchni nie dało się już jeździć i było bardzo niebezpiecznie. Niszczyły się też pojazdy. Ale z tym już koniec!

 

Każdy, kto jeździł drogą z Koła przez Dzierawy, Lubiny i Ochle dalej do Konina, lub kto mieszkał na tym terenie, doskonale wie, że ta droga była jedną z najbardziej zaniedbanych i połatanych w naszym powiecie. Jechało się po niej jak „po tarce”, było mnóstwo dziur, wybojów, łat… To była istna droga przez mękę! Ale dzięki wspólnemu działaniu władz powiatowych i gminnych udało się już wcześniej zrobić duży odcinek trasy, a kilka dni temu kolejny, o długości 850 mb. Koszt robót drogowych zamknął się kwotą 251 tys. zł. , a ich wykonawcą było kolskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych.

W odbiorze końcowym drogi Ochle-Lubiny wzięli udział i podpisali się pod protokołem odbioru prac: Starosta Kolski Robert Kropidłowski, miejscowy radny powiatowy i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mariusz Kozajda, Wójt Gminy Koło Mariusz Rybczyński, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kole Grzegorz Kujawa oraz przedstawiciel wykonawcy.

Do zrobienia zostały w pobliżu jeszcze dwa niewielkie odcinki trasy. Gdy zostaną wyremontowane, skończy się na dobre kilkudziesięcioletni koszmar drogowy kierowców korzystających z dróg w okolicach Ochli.

Tak wyglądała cała droga przed remontem …

a tak po modernizacji >>>>>>>>

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526