Profesor SGH dr hab. PAWEŁ FELIS w Galerii Wybitnych Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 24.06.2022

Dnia 24 czerwca 2022 r., z okazji zakończenia roku szkolnego, w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole odbyła się uroczysta akademia, podczas której pochodzący z Koła prof. SGH dr hab. PAWEŁ FELIS został włączony w poczet wybitnych absolwentów tej szkoły. Szkolna Galeria ” JESTEŚCIE DLA NAS WZOREM ” liczy już 24 osoby, a dzisiejszy bohater jest najmłodszym wśród nich. Podczas tej miłej uroczystości obecna była najbliższa rodzina pana Pawła – żona i rodzice.

 

Zwracając się do zebranych profesor podziękował dyrekcji szkoły za wyróżnienie i uhonorowanie jego osoby poprzez włączenie do Galerii Wybitnych Absolwentów LO w Kole.

Prof. Paweł Felis z rodzicami i żoną po uroczystości w kolskim LO

-Jestem dumny i zaszczycony, że znajduję się pośród m.in. dr Eugeniusza Gabryelskiego (brata Aleksandry Skryckiej przyp. red.), autora podręcznika Fizyka do klasy I, z którego mogłem się uczyć

– powiedział uhonorowany naukowiec. Wspomniał także, że będąc uczniem tutejszej szkoły redagował szkolną gazetkę ” Licealnik ” i żeby go powielić jeździł specjalnie do drukarni do Turku. Na zakończenie podziękował także swojej żonie i rodzicom (na zdjęciu wyżej).  Profesor SGH dr hab. Paweł Felis otrzymał od dyrektora szkoły Waldemara Koligota list gratulacyjny oraz srebrną tarczę.

Paweł Tomasz Felis – urodzony 21 lipca 1969 roku w Kole. Ekonomista, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, nauczyciel akademicki, profesor SGH. W 1988 roku ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole. W klasie maturalnej był inicjatorem redagowania czasopisma szkolnego „Licealnik” oraz jego redaktorem naczelnym. Absolwent Wydziału Finansów i Statystyki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (1993). W 2001 roku uzyskał w Kolegium Zarządzania i Finansów SGH stopień doktora nauk ekonomicznych za pracę Obciążenia podatkowe i niepodatkowe wyniku finansowego przedsiębiorstw w Polsce w latach 1989-1999, a w 2017 r. stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie finanse za cykl publikacji na temat Podatki od nieruchomości w Polsce w świetle teorii i praktyki. Od 1993 roku zawodowo związany ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie, w 2017 r. objął stanowisko profesora uczelni. Prowadził też wykłady na innych uczelniach, m.in. Uniwersytecie Łódzkim, Uczelni Łazarskiego, Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie, Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Obszar jego zainteresowań naukowych to finanse i podatki, ze szczególnym uwzględnieniem podatków majątkowych – m.in. rzadko podejmowana w literaturze przedmiotu problematyka opodatkowania nieruchomości w kontekście polityki podatkowej prowadzonej przez gminy w Polsce. Autor i współautor ponad 100 recenzowanych publikacji naukowych (monografie, podręczniki, artykuły w polskich i zagranicznych czasopismach). Jego wykłady kilkakrotnie znalazły się na liście dziesięciu najwyżej ocenianych przez studentów SGH zajęć dydaktycznych (tzw. lista TOP 10). Wypromował ok. 300 licencjatów i magistrów. Jest również autorem wielu opinii i ekspertyz dla Kancelarii Sejmu. Jego działalność dydaktyczna, naukowa oraz publikacyjna zostały kilkakrotnie uhonorowane nagrodami indywidualnymi oraz zespołowymi Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, Ministra Edukacji Narodowej oraz Rektora SGH. W 2018 r. został odznaczony przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz rozwoju nauki. Członek rady naukowej dyscypliny „ekonomia i finanse”, kolegium redakcyjnego kwartalnika Studia BAS, Rady Programowej Oficyny Wydawniczej SGH, Polskiego Stowarzyszenia Finansów i Bankowości. Kolekcjonuje autografy i rękopisy. Uprawia biegi (ukończył ponad 20 biegów maratońskich i ultramaratońskich), pływanie i nordic walking (m.in. brązowy medalista Mistrzostw Polski Nordic Walking w Maratonie w kategorii wiekowej, srebrny medalista Mistrzostw Polski Nordic Walking w kategorii wiekowej na dystansie 5 km).

Opracował: Jacek Skrycki
Zdjęcia dzięki uprzejmości Ireneusza Wojtysiaka

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
anna
anna
2 lat temu

Wspaniały człowiek, Koło może być dumne z takich obywateli, gratulacie panie Pawle!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526