Nie żyje Barbara Zadawaj – wieloletnia radna Rady Gminy Kościelec i sołtys Sołectwa Gozdów [FOTO+WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 04.05.2022

Z wielkim żalem informujemy, że dnia 2 maja 2022 r. zmarła nagle w wieku 76 lat znana działaczka samorządowa i społeczna, wieloletnia radna Rady Gminy Kościelec (od 2010 r.) i sołtys Sołectwa Gozdów – BARBARA ZADAWAJ. To jedna z najaktywniejszych radnych gminnych nie tylko w gm.Kościelec, ale w całym powiecie kolskim. Jej śmierć to cios i wielka strata nie tylko dla kościeleckiego samorządu, ale głównie dla mieszkańców Jej sołectwa i gminy, o których dobro walczyła od lat jak przysłowiowa lwica. Będzie nam brakować tej drobnej, skromnej i uśmiechniętej kobiety przemierzającej na swoim rowerze gminę i powiat. Wieczny odpoczynek racz dać Jej Panie!

 

Aż trudno uwierzyć, że Barbara Zadawaj nie żyje. To już druga radna i sołtys z terenu gminy Kościelec, która w ostatnich dniach PRZEDWCZEŚNIE odeszła do Pana. Przecież niedawno informowałem na portalu o śmierci innej działaczki z tego rejonu – radnej Iwony Frank, sołtysa Polic Mostowych. Obie były aktywnymi działaczkami Stowarzyszenia Sołtysów.

Już nigdy Rada Gminy Kościelec nie będzie obradować w takim składzie – fot. arch. Mariusz Kozajda

Co więcej, z Panią Basią widzieliśmy się dopiero co na ostatniej sesji Rady Gminy. Ona również uczciła, jak my wszyscy obecni na sali obrad, minutą ciszy zmarłą koleżankę. Nikomu by wtedy do głowy nie przyszło, że za chwilę także Ją będziemy żegnać… Przecież była, jak zawsze, pełna życia, energii, a uśmiech prawie nie schodził z Jej twarzy. Nie wyglądała na osobę, która zamierza nagle odejść i pogrążyć nas w smutku…

 

KLIKNIJ w link, by obejrzeć ostatnią sesję Rady Gminy Kościelec z udziałem radnej Barbary Zadawaj: https://transmisjaobrad.info/videos/6840/xl-sesja-rady-gminy-koscielec

 

Panią Basię Zadawaj znali chyba wszyscy. Od 12 lat była niezwykle aktywną radną gminną oraz przebojową sołtys we wsi, w której mieszkała – w Gozdowie pod Kołem. Była bardzo charakterystyczną osobą, która – pomimo drobnej postury – nigdy nie poddawała się. Jej postać przemykała na rowerku drogami gminy i powiatu. Pracy społecznej poświęcała swoje życie i czas. Jeździła wszędzie i załatwiała co tylko mogła.

Znana była z kwiecistych wystąpień na posiedzeniach Rady, wielu interpelacji i pytań, które składała na sesjach. Mówiła zawsze prosto z mostu. Nawet jeśli nie było to wygodne dla niektórych. Dlatego ci „mali” , ale także ci „wielcy”, musieli się z Nią liczyć. Nie dało się Jej ignorować. Była w swojej pracy dla lokalnej społeczności niezwykle wytrwała i uparta, dzięki czemu była też skuteczna.

Panią Basię znałem osobiście ponad 30 lat. Była koleżanką mojej mamy z lat szkolnych. Wiele lat współpracowała ze mną jako z dziennikarzem lokalnych mediów, a ostatnio także jako radnym powiatowym z terenu gminy Kościelec i gminy Koło. Dobrze się rozumieliśmy w tej pracy dla mieszkańców. Wiele razy jeździliśmy po Jej sołectwie – po Gozdowie i okolicach. Pokazywała mi różne problemy miejscowej społeczności, rozmawialiśmy o ich rozwiązywaniu. Staraliśmy się znajdować na nie radę. Zawsze była bardzo energiczna, uśmiechnięta, wiecznie zabiegana w sprawach mieszkańców. Uparta, nieustępliwa, walczyła jak lew o dobro ludzi.

Barbara Zadawaj zmarła nagle w świąteczny dzień 2 maja br.  Dzień wcześniej poczuła się źle. Śmierć przyszła niespodziewanie i zaskoczyła nie tylko Ją, Jej Najbliższych, Rodzinę, ale nas wszystkich, którzy Ją znaliśmy i ceniliśmy.

Msza żałobna zostanie odprawiona 7 maja (sobota) o g. 11:00 w kaplicy Cmentarza Parafialnego w Kole, ul. Poniatowskiego, po czym nastąpi złożenie Zmarłej do grobu.

Składam serdeczne wyrazy współczucia pogrążonej w smutku i żalu Rodzinie. Wieczny odpoczynek racz dać Jej Panie!

MARIUSZ KOZAJDA

_______________________________________________________________________________________________

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526