Przyznanie pierwszych dodatkowych świadczeń emerytalnych druhom z OSP

Autor: kurier-kolski.pl | 22.04.2022

Podczas dzisiejszej wizyty w powiecie kolskim wicewojewoda Aneta Niestrawska odwiedziła gminę Dąbie. W Miejskim Ośrodku Kultury w Dąbiu wzięła udział w uroczystości wdrożenia zmian wynikających z wprowadzonej w zeszłym roku ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Wicewojewodzie w uroczystości wręczenia pierwszych decyzji o przyznaniu dodatkowych świadczeń emerytalnych miejscowym druhom-ochotnikom towarzyszyli: Komendant Powiatowej PSP w Kole – bryg. Krzysztof Żurawik oraz Burmistrz Dąbia Tomasz Ludwicki. W wydarzeniu wziął również udział poseł na Sejm RP Leszek Galemba oraz starosta kolski Robert Kropidłowski.

 

– Byliście zawsze blisko ludzi, dziś Państwo Polskie Wam za to dziękuje i docenia wysiłek. Cieszę się, że mogę być w tym ważnym dniu, a z okazji zbliżających się majowych świąt – w imieniu Wojewody Michała Zielińskiego – przekazuję Wam także biało-czerwone flagi – mówiła wicewojewoda podczas uroczystości.

Ochotnikom przyznane zostały świadczenia emerytalne z tytułu wysługi lat w OSP w wysokości 200 zł. Otrzymali je i będą dalej otrzymywać strażacy ratownicy OSP, którzy czynnie uczestniczyli jako członkowie OSP w działaniach ratowniczych lub akcjach ratowniczych (wymagany bezpośredni udział co najmniej raz w roku) – przez co najmniej przez 25 lat (w przypadku mężczyzn) oraz 20 lat (w przypadku kobiet). Zasłużonym druhom OSP prezydent RP będzie mógł nadać Krzyż św. Floriana. Z rąk ministra spraw wewnętrznych strażacy OSP otrzymywać będą wyróżnienia w postaci Odznaki Świętego Floriana „Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej”.

Źródło: WUW w Poznaniu

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526