W Kole zaśpiewali dla Ukrainy

Autor: kurier-kolski.pl | 07.03.2022

Wczorajszy koncert charytatywny pn. „Koło Solidarne z Ukrainą” był okazją do zamanifestowania solidarności, jak i przekazania konkretnej pomocy dla Ukrainy i jej obywateli. Na scenie wystąpili Chłopcy z Placu Broni oraz polsko-ukraiński zespół TARAKA, którego utwór „Podaj rękę Ukrainie” zabrzmiał przed kilkoma laty na Kijowskim Majdanie, a wczoraj także w Kole.

Podczas koncertu wolontariusze PCK Oddziału Rejonowego w Kole zbierali datki do puszek; a harcerze z Komendy Hufca ZHP Koło koordynowali zbiórkę darów. Na scenie obecna była tłumaczka, bowiem w Kole i okolicy już jest wiele ukraińskich matek z dziećmi, które uczestniczyły w wydarzeniu.

Uczestnicy spotkania otrzymali ukraińskie flagi. Pięknym gestem wykazała się nasza lokalna rękodzielniczka Grażyna Gołdych, która wykonała i bezinteresownie przekazała symboliczne tulipany z krepy w barwach narodowych Ukrainy. Datki i dary otrzymają obywatele Ukrainy. Na pomoc dzielnie walczącemu narodowi przeznaczone zostanie także całkowite honorarium zespołu TARAKA i część gratyfikacji drugiej formacji. Chłopcy z Placu Broni w trakcie koncertu prowadzili sprzedaż płyt, a cały uzyskany dochód przekazali do puszek wolontariuszy PCK.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526