„Mąż zmarł, ale … już mu lepiej” – entuzjastycznie przyjęty spektakl w kolskim MDK

Autor: kurier-kolski.pl | 15.02.2022

Kurtyna opadła, ale emocje jeszcze nie. W cykl jesiennych spotkań z twórczością sceniczną grupy teatralnej Dariusza Matysiaka wkradła się duża zmiana. Czekając na wrześniową premierę, nieoczekiwanie zostaliśmy zaproszeni do udziału w pierwszej, w bogatym doboru scenicznym grupy, komedii. Czarna jak śmierć funeralna tragifarsa „Mąż zmarł, ale…już mu lepiej”, podszyta jest logiczną myślą, że skoro o śmierci nie chcemy rozmawiać, możemy ją zwyczajnie obśmiać. W MDK miała miejsce kolska premiera, a wcześniej sztukę obejrzała kłodawska społeczność. Widzowie przyjęli komedię, jej reżysera i aktorów bardzo entuzjastycznie!

Salwy śmiechu i owacje w trakcie spektaklu pozwoliły aktorom przekonać się, że widownia doskonale się bawi. Jednak pomimo groteskowej formy, sztuka skłania do zastanowienia się nad sobą i światem. Zapewne wielu wciąż przetwarza i interpretuje ukazane interakcje i zastanawia się, ile z tych absurdów naśladuje…

Reżyser, Dariusz Matysiak,  jak zawsze podziękował aktorom, przyjaciołom zespołu i sponsorom. Wręczył pamiątkowe medale. Prowadził też zbiórkę datków na budowę pomnika-ławeczki Czesława Freudenreicha. Jeden z uczestników miał możliwość ,,przymierzyć się,, do… jednego z rekwizytów, czyli do trumny.

Za śmiech, ale i za refleksję, za wspaniały spektakl, cudowną grę aktorską i świetne wyreżyserowanie przedstawienia, jak zawsze dziękujemy!

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
mnnmmnmm
mnnmmnmm
2 lat temu

Wspaniały spektakl. Naprawdę warto było pójść.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526