Jaki laptop dla grafika wybrać?

Autor: kurier-kolski.pl | 24.02.2022

Jeżeli zarabiasz na życie jako grafik, z pewnością nie możesz narzekać na nudę. Liczne zlecenia, które się od siebie różnią, stanowią interesujące wyzwania i pobudzają Twoją kreatywność. Aby realizowanie zawodowych obowiązków przebiegało w komfortowych warunkach i aby nic Cię nie ograniczało, musisz posiadać wysokiej klasy narzędzie do pracy, które pozwoli na nadanie Twojej wizji realnych kształtów. Mowa oczywiście o sprzęcie elektronicznym. Zastanawiasz się, czym powinien charakteryzować się najlepszy laptop dla grafika?

 

Imponująca wydajność i solidne wykonanie

Prawdziwa podstawa to podzespoły, które umożliwią urządzeniu optymalizację wielu procesów i zagwarantowanie wydajności, której potrzebujesz do obsługi programów branżowych. Nie chciałbyś przecież, żeby te nieustannie się zawieszały lub komunikowały wystąpienie błędów. Zastanów się dokładnie, jakiej wydajności potrzebujesz i następnie zacznij przeglądać oferty pod tym kątem. Ogromną rolę odgrywa oczywiście karta graficzna. Najrozsądniej będzie zainteresować się modelami wyposażonymi w takie przeznaczone do profesjonalnej obróbki plików wideo oraz do projektowania szeroko pojętych materiałów wizualnych. Porządny laptop dla grafika nie może mieć zintegrowanej karty, bo nie spełni ona Twoich wymagań, nawet w zakresie podstawowych prac.

Zapoznaj się z ilością pamięci RAM. Im więcej, tym lepiej, gdyż to ona usprawnia korzystanie z wielu aplikacji oraz danych jednocześnie, a sam dobrze wiesz, jak często robisz to podczas wykonywania zlecenia. Zdecydowanie korzystną opcją będzie komputer umożliwiający jej rozbudowę. Uwolni Cię to od problemu zbyt szybkiej wymiany sprzętu, który nie będzie w stanie sprostać obciążeniu stworzonemu przez kolejne aktualizacje systemu i tym podobne. Chcesz poznać konkretne liczby? Nie bierz pod uwagę pamięci RAM mniejszej niż 16 GB, a najlepiej postaw na 32 GB.

Laptop dla grafika komputerowego musi mieć procesor o dużej mocy. Dowiedz się, ile ma rdzeni, bo to ważne kryterium. Jeśli jest ich mniej niż cztery, poszukaj czegoś innego. Istotną informacją jest również producent oraz numer generacji. Zastanów się, co sprawia, że pracuje Ci się wygodnie i w jaki sposób to robisz. Czy lubisz przechowywać swoje projekty na urządzeniu, czy też służy Ci do tego raczej przestrzeń w tak zwanej cyfrowej chmurze? Na tej podstawie określ, jaką pojemność powinien posiadać twardy dysk w Twoim laptopie. Nie zaleca się inwestowania w te, które wynoszą 256 GB i mniej.

 

Jaki laptop dla grafika umożliwi osiąganie najlepszych efektów pracy?

Nie istnieje jedna, uniwersalna odpowiedź na pytanie, jaki laptop dla grafika będzie właściwą inwestycją, ale z pewnością musisz wziąć pod uwagę jego wyświetlacz. Najwygodniejsze są te o przekątnej z zakresu 14 a 15,6 cala. Długotrwałe użytkowanie mniejszych mogłoby skutkować nadmiernym męczeniem się wzroku i obniżeniem komfortu pracy, więc jeśli nie jesteś do nich przyzwyczajony, lepiej od razu je wykluczyć. Pamiętaj, że najkorzystniejszą opcją będą urządzenia o wysokiej rozdzielczości ekranu, która umożliwi Ci dostrzeganie najdrobniejszych detali. Zwróć uwagę także na podświetlenie matrycy, które powinno być większe jeżeli często realizujesz zadania w terenie, w pociągach i ogólnie rzecz biorąc – poza domem lub biurem, byś widział wszystko dokładnie. Poważnie rozważ zakupienie modelu z profesjonalną matrycą, która zagwarantuje Ci również stuprocentowe odwzorowanie kolorów.

Wiesz już, jaki laptop dla grafika będzie właściwy i zastanawiasz się teraz, jak dużo będziesz musiał za niego zapłacić? Sen z powiek spędza Ci wizja kolejnego dużego wydatku? W takim razie skoncentruj się na tym, co mają do zaoferowania komputery poleasingowe. Są znacznie tańsze niż fabrycznie nowe urządzenia, a w niczym nie odbiegają od nich pod względem sprawności. Zasadnicza różnica polega na tym, że były już użytkowane przez kogoś innego, jednak sporo modeli nie nosi żadnych śladów wskazujących na wcześniejszą eksploatację. Lenovo Thinkpad poleasingowe to tylko jeden z wielu przykładów sprzętu godnego uwagi.

(tekst promocyjny)

Komentowanie zostało zablokowane

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526