Grzegorzew patriotycznie 11 Listopada

Autor: kurier-kolski.pl | 15.11.2021

Jak zwykle, bardzo patriotycznie i w podniosłej atmosferze, odbyły się gminne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Grzegorzewie. Po nich odprawiono Mszę św. w miejscowym kościele w intencji Ojczyzny. W grzegorzewskich obchodach wziął udział poseł na Sejm Leszek Galemba.

 

W tym roku, 11 listopada, mija 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Cyprian Kamil Norwid twierdził, że „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek” i pod takim właśnie tytułem uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” w Grzegorzewie przedstawili montaż słowno-muzyczny. Dla nas Polaków – dzień 11 listopada jest symbolem miłości do kraju, wolności, wiary i zwycięstwa.

Uroczystości gminne swoją obecnością zaszczycili: Poseł na Sejm RP Leszek Galemba wraz z małżonką, Wójt Gminy Koło Mariusz Rybczyński, Członek Zarządu Powiatu Kolskiego Waldemar Banasiak, Dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych w Kole Tomasz Nuszkiewicz, Prezes KHBC Grzegorz Fiałkowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Grzegorzew Tadeusz Sosnowski wraz z Radnymi.

Dyrektor Tomasz Nuszkiewicz odczytał nazwiska poległych parafian grzegorzewskich w latach 1918-1920 a delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

Jak zawsze licznie przybyli druhowie ze wszystkich jednostek OSP Gminy Grzegorzew, którzy dumnie niosąc sztandary uczestniczyli w uroczystości. Obecni też byli sąsiedzi z OSP Leśnica i OSP Przybyłów, Pocztów Sztandarowych z Koła Łowieckiego nr 6 „Ryś” w Barłogach, Gminnego Związku Kółek Rolników i Organizacji Rolniczych, Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” oraz Klubu Sportowego Orzeł Grzegorzew.

Mszę Świętą w intencji Ojczyzny odprawił proboszcz grzegorzewskiej parafii ksiądz kanonik Krzysztof Pietryga, a uroczystość uświetniła Strażacka Orkiestra Dęta z Grzegorzewa.

Radosnym akcentem grzegorzewskiego święta było wypuszczenie biało-czerwonych balonów.

Źródło: Gmina Grzegorzew

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Mariusz kurzajda
Mariusz kurzajda
2 lat temu

Kurzajdon dlaczego nie napiszesz o podwyżce podatków w kole czy wynagrodzeniu dla pseudo burmistrza ? Żonka prace u niego dostała prawda wiec milczysz. H ci w d

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526