Jubileuszowe XX Powiatowe Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Kolskiego

Autor: kurier-kolski.pl | 26.09.2021

Pomimo deszczowej pogody aż 25 drużyn z terenu Powiatu Kolskiego przybyło na odnowioną strzelnicę w Ruszkowie pod Kołem, by po raz dwudziesty rywalizować o Puchar Starosty Kolskiego. Pierwsze miejsce i złoty puchar zdobyła drużyna z „Bankowcy” OSM w Kole. Drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie wywalczyła drugie miejsce i puchar srebrny. Natomiast brązowy puchar zdobyła drużyna Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego ze Straszkowa.

 

Uczestników zawodów powitał i poprowadził imprezę strzelecką Robert Jokiel – Kierownik Pionu Bezpieczeństwa i Zarządzania w Starostwie Powiatowym w Kole, który wraz z sędzią głównym Pawłem Michalskim otrzymali z rąk Prezesa ZP LOK w Kole Ireneusza Wojtysiaka Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju.

Pierwsze miejsce wywalczyła i zdobyła ZŁOTY PUCHAR Starosty Kolskiego Roberta Kropidłowskiego drużyna „Bankowców” OSM w Kole uzyskując 248 punktów. Drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie z 243 punktami wywalczyła drugie miejsce i puchar srebrny. Natomiast brązowy puchar zdobyła drużyna Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego ze Straszkowa z 234 punktami.

Najlepszymi strzelcami indywidualnie okazali się:
Wiktoria Witkowska z LO w Kole, zdobywając 101 punktów,
Kamil Szczęsny z ZSOiT w Kłodawie z 99 punktami,
Robert Biernacki z Gminy Koło, który uzyskał 90 punktów.

Wręczenia pucharów, medali i dyplomów dokonali: Dorota Szkudlarek – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury I Promocji, Ireneusz Wojtysiak – Prezes ZP LOK w Kole oraz prowadzący imprezę Robert Jokiel.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali Sędziowie, a na uczestników zawodów czekała gorąca grochówka z kotła wraz z smażoną kaszanką, które przygotowali Strażacy z OSP Koło nad Wartą, na czele z Prezesem Arkadiuszem Olczakiem i niezastąpionym „kucharzem” Mirosławem Łukaskim. Nie zabrakło wolontariuszy z Rejonowego Oddziału PCK w Kole, którzy zabezpieczali zawody od strony medycznej. W czasie imprezy wszyscy przybyli mogli zapoznać się z prezentowaną przez kolską Policję bronią, dokonać spisu powszechnego oraz skorzystać z mobilnego punktu szczepień.

Źródło: Powiat Kolski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526