Krzysztof Antkowiak śpiewał ku czci świętego Bogumiła z Dobrowa

Autor: kurier-kolski.pl | 19.06.2021

W niedzielę, 13 czerwca 2021 r., w pięknych wnętrzach kościeleckiego Pałacu Kreutzów odbył się wyjątkowy koncert Krzysztofa Antkowiaka pt. „Powrót do źródeł” poświęcony pamięci jednej z największych postaci historycznych związanych z Ziemią Kolską – św. Bogumiłowi z Dobrowa, słynnemu cudotwórcy arcybiskupowi-pustelnikowi, w 95-tą rocznicę nadania kolskiemu Szpitalowi jego imienia. Artysta zaprezentował bardzo uduchowiony repertuar, w tym poezję śpiewaną zmarłego niedawno ks. Piotra Pawlukiewicza. Koncert był transmitowany na żywo on-line, a jego organizatorami była Wspólnota św. Bogumiła z Dobrowa przy Sanktuarium w tej miejscowości.

 

W tym dniu w Dobrowie wcześniej odbył się tradycyjny odpust św. Bogumiła w jego Sanktuarium. Nagranie wideo z uroczystości można zobaczyć pod spodem:

 

Wieczorem w kościeleckim Pałacu, dzięki staraniom czcicieli św. Bogumiła z Dobrowa na czele z p. Karoliną Śliwką, która była pomysłodawczynią i koordynatorem wydarzenia, odbył się koncert Krzysztofa Antkowiaka. Artysta, znany bardziej wcześniej z piosenki „Zakazany owoc” i lżejszego repertuaru, tym razem zaprezentował nielicznej ze względu na obostrzenia publiczności poważniejszy repertuar, w tym poezję śpiewaną zmarłego w 2020 roku ks. Piotra Pawlukiewicza.

Więcej o ks. Piotrze Pawlukiewiczu można przeczytać tutaj:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Pawlukiewicz

Do Pałacu w Kościelcu na koncert przybyli m.in.: Poseł na Sejm Leszek Galemba wraz z małżonką Jolantą, Radny Wojewódzki Robert Popkowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kolskiego Mariusz Kozajda, radny Powiatu Radomir Piorun – Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Zastępca Wójta gm. Kościelec Patrycja Zielińska oraz czciciele św. Bogumiła z Dobrowa. Został także odczytany specjalny list gratulacyjny od Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego dla p. Jadwigi Świgoniak, która od lat zajmuje się studiowaniem biografii naszego świętego pustelnika. Obecny był również gospodarz tego wspaniałego obiektu, Krzysztof Pawlak – dyrektor PLSP w Kościelcu.

W rolę konferansjera doskonale wcielił się Dominik Górny z Poznania – dziennikarz i poeta.

Koncert był transmitowany na żywo on-line w Internecie na YouTube i na Facebooku. Obecnie relacja nie jest już dostępna, ale organizatorzy zapewniają, że wkrótce ukaże się skrótowa relacja wideo z tego wydarzenia, którą na pewno udostępnimy naszym Czytelnikom.

Wydarzenie nieprzypadkowo odbyło się w Kościelcu, w Pałacu Kreutzów, obecnej siedzibie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. To właśnie na terenie Dobrowa , w gm. Kościelec, w Powiecie Kolskim, znajduje się miejsce najbardziej związane z życiem i działalnością świętego Bogumiła, a sama gmina z dumą ma w swoim herbie jego mitrę biskupią.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Miron
Miron
2 lat temu

Dawno nie widziałem sąsiada z Lubeckiego 🙂

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526