Bezpłatne wydawnictwo o kolskim Klasztorze już dostępne!

Autor: kurier-kolski.pl | 21.05.2021

Na lokalnym rynku wydawniczym ukazał się nowy folder promocyjny, tematycznie związany z dziejami kościoła i klasztoru OO. Bernardynów w Kole. Prezentuje zarys dziejów kolskiego konwentu oraz opisuje architekturę i wyposażenie obiektu. Autorem publikacji jest dr Krzysztof Witkowski – historyk, regionalista i Burmistrz Miasta Koła.

 

Na kartach publikacji zaprezentowane są nie tylko zbiory przechowywane w świątyni, ale także dokumenty z Archiwum Prowincji w Krakowie i innych archiwów. Ukazuje miejsca klasztorne niedostępne dla zwiedzających i ważne, historycznie detale, na które nie zwracamy uwagi odwiedzając kościół. Opisuje widniejącą kolekcję obrazów, relikwiarze, kielichy, monstrancje, osiemnastowieczne ornaty i rozmaite pamiątki przeszłości.

Po lekturze publikacji nasza wiedza o kościele i klasztorze będzie pełniejsza. Folder,opracowany przez Burmistrza Krzysztofa Witkowskiego, wydała Gmina Miejska Koło. Jest do nabycia bezpłatnie w Urzędzie Miejskim w Kole, Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz Muzeum Technik Ceramicznych w Kole.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Ireneusz
Ireneusz
2 lat temu

Otrzymałem w bibliotece w Kole – ( wyporzycz. przy PKP) . Super wydane, zdjęcia i opisy. Polecam.!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526