Kolski Specjalny Ośrodek z nagrodami i medalami w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym

Autor: kurier-kolski.pl | 02.04.2021

Reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole wzięła udział w V Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym dla uczniów Branżowych Szkół Specjalnych I Stopnia, którego organizatorem był SOSW nr 2 w Szczecinie. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „Matematyka w historii” i odbyła się online.  Drużynowo SOSW z Koła zdobył największą liczbę punktów spośród wszystkich 11 placówek biorących udział w konkursie, a jego uczniowie: Jolanta Jaskólska zajęła II miejsce zdobywając tytuł „Wicemistrza rachunków”, natomiast Kacper Marciniak uplasował się na miejscu III. 

 

Patronat nad konkursem objął Zachodniopomorski Kurator Oświaty, natomiast partnerem była Fundacja PKO Banku Polskiego. W konkursie uczestniczyli uczniowie z 11 placówek kształcenia specjalnego z województw: lubuskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz wielkopolskiego.

Kolski ośrodek reprezentowali uczniowie Szkoły Branżowej I Stopnia: Jolanta Jaskólska i Kacper Marciniak. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W etapie pierwszym uczniowie w zespołach rozwiązywali 25 zadań matematycznych, a w etapie drugim musieli indywidualnie, na czas, prawidłowo dokonać obliczeń arytmetycznych o tytuł „Mistrza Rachunków” i „Wicemistrza Rachunków” w kategorii dziewcząt i chłopców.

Chociaż organizatorzy nie przyznawali w tym roku miejsc, to kolski SOSW ma się czym pochwalić. Drużynowo zdobył największą liczbę punktów spośród wszystkich 11 placówek biorących udział w konkursie. Indywidualnie również odnieśli sukcesy, bowiem w kategorii dziewcząt Jolanta Jaskólska zajęła II miejsce zdobywając tytuł „Wicemistrza rachunków”, natomiast w kategorii chłopców Kacper Marciniak uplasował się na miejscu trzecim. Dumy ze swoich podopiecznych oraz radości z ich sukcesów nie kryje Krzysztof Sójecki, nauczyciel SOSW w Kole, który przygotowywał uczniów do konkursu.

Konkurs jest ważnym wydarzeniem dla społeczności związanej ze szkolnictwem specjalnym, gdyż dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną ogólnopolskie konkursy przedmiotowe, zwłaszcza matematyczne, organizowane są sporadycznie.

Źródło: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
3 lat temu

tinder sign up , tinder app
tinder date

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526