Wielki sukces drużyn strzeleckich Koła Strzeleckiego ZSOiT w Kłodawie

Autor: kurier-kolski.pl | 16.10.2020

Drużyny strzeleckie (chłopców i dziewcząt) Szkolnego Koła Strzeleckiego działającego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie odniosły olbrzymi sukces zajmując pierwsze i drugie miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Strzeleckich „Srebrne Muszkiety 2020”, gdzie reprezentowały powiat kolski.

 

Drużyna chłopców w składzie: Maciej Kowalewski, Kamil Szczęsny i Oskar Rutkowski zajęła pierwsze miejsce, zdobywając główne trofeum zawodów, czyli srebrny muszkiet. Dziewczyny – Magdalena Banasiak, Olga Izychart i Wiktoria Frątczak, mimo dużej konkurencji, także mogą pochwalić się nie lada wyczynem, ponieważ zdobyły drugie miejsce.

Oprócz tak wysokich wyników drużynowych, kłodawscy uczniowie mistrzowsko spisali się w konkurencjach indywidualnych uzyskując miejsca I (Maciej Kowalewski – złoty medal) i miejsce II (Kamil Szczęsny – srebrny medal) w kategorii chłopców oraz miejsce II (Magdalena Banasiak – srebrny medal) w kategorii dziewcząt.

Tak wysokie wyniki, które otrzymali uczniowie to efekt długich i żmudnych treningów na kłodawskiej strzelnicy pod czujnym okiem opiekunów Szkolnego Koła Strzeleckiego działającego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie – Pawła Paluszkiewicza i Jacka Malickiego.

Zawody „Srebrne Muszkiety” często nazywane są Mistrzostwami Polski szkół średnich, ponieważ są to jedyne zawody z broni palnej o takim zasięgu (każde województwo jest reprezentowane przez najlepszą w danym regionie drużynę), w której mogą zmagać się także zawodnicy niezrzeszeni w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego.

Konkurencja polegała na oddaniu 60 strzałów z karabinka sportowego o kalibrze 5,6 mm w pozycji leżąc do tarcz z odległości 50m. Jak dobrze trzeba było strzelić, aby uzyskać sukces świadczą wyniki naszych reprezentantów:

Drużyna chłopców – 1 miejsce, suma punktów 1769, w składzie:
1 miejsce Maciej Kowalewski 598,6 pkt
2 miejsce Kamil Szczęsny 596,9 pkt
7 miejsce Oskar Rutkowski 573,5 pkt

Drużyna dziewcząt – 2 miejsce, suma punktów 1760,3, w składzie:
2 miejsce Magdalena Banasiak 608,8 pkt
5 miejsce Olga Izychart 586,4 pkt
9 miejsce Wiktoria Frątczak 565,1 pkt

Szkolne Koło Strzeleckie w ZSOiT w Kłodawie serdecznie dziękuje władzom powiatu kolskiego – p. Staroście Robertowi Kropidłowskiemu, Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu p. Dorocie Szkudlarek za zakup koszulek dla drużyn oraz zapewnienie transportu, Dyrektorowi ZSOiT w Kłodawie za wspieranie Koła Strzeleckiego, motywowanie do działań i zawsze dobre słowo oraz kibicowanie naszym zawodnikom oraz Prezesowi Powiatowej Organizacji LOK w Kole panu Kpt(r) p. mgr inż. Ireneuszowi Wojtysiakowi i Kierownikowi Rejonu Ligi Obrony Kraju p. Błażejowi Banaszewskiemu za zapewnienie sprzętu na zawody i treningi.

Źródło: Szkolne Koło Strzeleckie w ZSOiT w Kłodawie

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo einloggen
3 lat temu

lovoo bots lovoo match verschwunden http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
3 lat temu

tinder dating app , tindr
tinder online

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526