Koło otrzyma dodatkowe środki finansowe na walkę z koronawirusem

Autor: kurier-kolski.pl | 28.10.2020

Wniosek złożony przez Gminę Miejską Koło o grant w ramach Projektu „STOP COVID-19. Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa w ramach WRPO na lata 2014-2020 został oceniony pozytywnie i Gmina otrzyma grant w wysokości 250.000 zł.

Celem projektu „STOP COVID-19. Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce” są działania związane z zapobieganiem/ łagodzeniem skutków epidemii COVID-19 poprzez wsparcie podmiotów w obszarze pomocy i integracji społecznej oraz pieczy zastępczej w Wielkopolsce. Bezpośrednimi odbiorcami grantów są powiaty i gminy prowadzące jednostki pomocy i integracji społecznej w ramach systemu pomocy społecznej.

Środki finansowe z grantu trafią do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kole oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Kole. Grant zostanie przeznaczony na zakup sprzętu niezbędnego do zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 (m.in. ozonatorów, mat dezynfekujących) oraz doposażenie stanowisk pracy w środki ochrony indywidualnej. We wniosku zaplanowano również wsparcie dla pracowników faktycznie wykonujących pracę w bezpośrednim kontakcie z klientami pomocy w ich środowisku domowym oraz w bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami, usługobiorcami usług opiekuńczych.

fot. https://pixabay.com/pl/

Źródło: Gm. M. Koło

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
3 lat temu

tider , tinder online
tinder sign up

Myronevita
3 lat temu

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526