Nie jesteśmy już w „czerwonej strefie” Covid-19! Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nową listę powiatów

Autor: kurier-kolski.pl | 04.09.2020

To świetna wiadomość na ten pierwszy wrześniowy weekend! Przed momentem Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nową listę powiatów zagrożonych koronawirusem. Powiat Kolski nie jest już w „czerwonej strefie”, czyli tej najbardziej zagrożonej. Spadliśmy do „strefy żółtej”! A wszystko przez to, że w ostatnich dniach nie było u nas wykrytych zakażeń albo było ich bardzo mało. Zmiana wchodzi w życie jutro.

 

Obowiązujące obostrzenia w strefie żółtej:

 

1. Organizacja kongresów i targów:

Jest dopuszczalne: w miejscu odbywania się imprezy znajdowała się nie więcej niż 1 osoba na 2,5 mkw powierzchni dostępnej dla uczestników, widzów lub klientów, z wyłączeniem obsługi – jeżeli wymóg zapewniony to nie ma ograniczenia 150 osób.

Ograniczenia w strefie żółtej: 1 osoba na 4 mkw

 

2. Wydarzenia sportowe:

1. Piłka nożna i żużel – na stadionach i boiskach należy udostępnić publiczności co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności.

2. Sport, w którym nie ma ograniczenia liczby uczestników (z wyłączeniem pól golfowych kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych) może uczestniczyć nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia. Tutaj publiczność na obiektach sportowych musi być odstęp 1,5 m i max. 50% liczby miejsc. Poza obiektami sportowymi bez publiczności.

3. Sport na basenach – co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności.

4. Sport na siłowniach, klubach i centrach fitness i w zakresie organizacji obozów sportowych zajęcia odbywały się tak, aby udostępniono publiczności co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności.

Musi być weryfikacja liczby osób, dezynfekcja szatni itp.

Osoby uczestniczące w zajęciach sportowych lub wydarzeniu sportowym oraz korzystające z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego są obowiązane do dezynfekcji rąk wchodząc i opuszczając obiekt, wydarzenie sportowe lub zajęcia sportowe.

Widzowie są obowiązani zakrywać usta i nos.

Ograniczenia w strefie żółtej: 25% widowni

 

3. Wydarzenia kulturalne:

Odbywają się:

1. w pomieszczeniach pod warunkiem:

a) udostępnienia widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami,

b) zapewnienia, aby widzowie, słuchacze, zwiedzający lub uczestnicy realizowali obowiązek zakrywania ust i nosa.

2. na obiektach sportowych na otwartej przestrzeni pod warunkiem:

a) udostępnienia co drugiego miejsca na widowni, w rzędach naprzemiennie, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności,

b) zapewnienia, aby widzowie, słuchacze, zwiedzający lub uczestnicy realizowali obowiązek zakrywania ust i nosa.

3. na otwartej przestrzeni pod warunkiem:

a) zapewnienia, aby jednocześnie liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników była nie większa niż 1 osoba na 5 mkw,

b) zachowania odległości co najmniej 2 m od innych osób przez wyznaczenie znakami poziomymi miejsc dla publiczności uwzględniających zachowanie odległości 1,5 m,

c) zapewnienia, aby widzowie, słuchacze, zwiedzający lub uczestnicy realizowali obowiązek zakrywania ust i nosa, chyba że zostanie zachowana odległość nie mniej niż 1,5 m od innych osób.

Ograniczenia w strefie żółtej: pkt. 1. 25% publiczności, pkt. 2. 25% publiczności, pkt. 3. limit 100 osób

 

4. Gastronomia

W lokalu i ogródku klienci muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Obsługa zakrywa usta i nos.

Ograniczenia w strefie żółtej: 1 osoba na 4 mkw

 

5. Wesołe miasteczka, parki rozrywki lub parki rekreacyjne

Obowiązek, aby jednoczesna liczba osób korzystających była nie większa niż 1 osoba na 5 mkw powierzchni wesołego miasteczka, parku rozrywki lub parku rekreacyjnego, bez uwzględnienia parkingów.

Ograniczenia w strefie żółtej: 1 osoba na 10 mkw

 

6. Siłownie

Na siłowniach, klubach i centrach fitness i w zakresie organizacji obozów sportowych zajęcia mają się obywać tak, aby udostępniono publiczności co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności.

Ograniczenia w strefie żółtej: 1 osoba na 7 mkw

 

7. Kina

Zasady podobne jak przy wydarzeniach kulturalnych- 50% miejsc, 1,5 m. odstępu, widzowie zasłaniają usta i nos.

Ograniczenia w strefie żółtej: 25% publiczności

 

8. Wesela i inne uroczystości „rodzinne”

Do 150 osób, z wyjątkiem obsługi. Na weselu itp. dopuszcza się, żeby nie zakrywać ust i nosa.

Ograniczenia w strefie żółtej: 100 osób, z wyjątkiem obsługi

 

9. Inne imprezy, spotkania niezależnie od ich rodzaju

Do 150 osób z wyjątkiem obsługi. Jest obowiązek zakrywania ust i nosa.

Ograniczenia w strefie żółtej: 100 osób, z wyjątkiem obsługi

 

10. Poprawa kondycji fizycznej (ujęta w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.04.Z)

Pd warunkiem realizowania przez widzów lub klientów obowiązku zakrywania ust i nosa, a w przypadku innych niż organizowane na otwartej przestrzeni przedstawień, spektakli, projekcji filmów lub nagrań wideo – także pod warunkiem udostępnienia ich widzom lub klientom nie więcej niż połowy liczby miejsc.

Ograniczenia w strefie żółtej: 25% publiczności

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Gdzie info o maseczkach w otwartej przestrzeni..?

Lusi
Lusi
3 lat temu

Czemu nie ma mojego komentarza?

C. Kamyczek
C. Kamyczek
3 lat temu

No to raczej jutro nie wejdzie jak dziś 49 nowych zachorowań

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526