Nowe drogi w gminie Kościelec z dofinansowaniem rządowego Funduszu Dróg Samorządowych

Autor: kurier-kolski.pl | 04.05.2020

Korzystając z możliwości pozyskania środków zewnętrznych na realizację inwestycji drogowych, Gmina Kościelec w roku 2019 złożyła wniosek o dofinansowanie budowy  ul. Ks. St. Kuranta  i ulicy Szkolnej w Kościelcu z Funduszu Dróg Samorządowych w ramach zadań powiatowych oraz zadań gminnych w województwie wielkopolskim w 2020 r.

Pomimo dużej ilości wniosków złożonych przez pozostałe jednostki samorządowe, zadanie znalazło się na zatwierdzonej przez Prezesa Rady Ministrów Liście zadań zatwierdzonych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, sporządzonej  w wyniku naboru przeprowadzonego na rok 2020. Szacunkowa wartość projektu to kwota  1 399 072,61 zł, w tym wnioskowana i zatwierdzona kwota dofinansowania:  979 350, 83 zł – 70 %.  Dokładne koszty realizacji zadania mogą ulec zmianie i będą znane po przeprowadzeniu postępowania przetargowego i wyłonieniu wykonawcy.

Budowy ul. Ks. St. Kuranta i ulicy Szkolnej w Kościelcu w znacznym stopni poprawi bezpieczeństwo oraz komfort dojazdu do sąsiadujących z ulicami posesji i Szkoły Podstawowej.  W ramach inwestycji wykonana zostanie  nawierzchnia bitumiczna na odcinku o łącznej długości 581 mb. przy szerokości jezdni 5,00 m. wraz z wydzielonymi miejscami parkingowymi, chodniki po jednej stronie jezdni z betonowej kostki brukowej o łącznej powierzchni 1 348 m2 i pobocza kamienne o szerokości 1 m. Zaprojektowano również odprowadzenie wód opadowych z pasa jezdni, powierzchniowo poprzez nadanie odpowiednich spadków podłużnych i poprzecznych na kamienne pobocze do studni chłonnych (24 szt.) i tereny chłonne w granicy pasa drogowego. Dla poprawy bezpieczeństwa użytkowników wyznaczone zostaną również dwa oznakowane przejścia dla pieszych. Wybudowane miejsca parkingowe dla samochodów osobowych jak i specjalnie wyznaczone miejsca postojowe dla autobusów szkolnych pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa w okolicy placówki szkolnej.

Źródło: Gmina Kościelec

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Obserwator gminy
Obserwator gminy
3 lat temu

Wodzu prowadź nas dalej

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526