XXII sesja Rady Powiatu Kolskiego [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 03.02.2020

W dniu 30 stycznia br. odbyła się XXII sesja Rady Powiatu Kolskiego. W sesji udział wzięło 19 radnych. W porządku obrad znalazło się aż 31 punktów obejmujących szeroki zakres tematyczny. Zachęcamy do obejrzenia pod spodem nagrania z obrad.

 

Starosta Kolski Robert Kropidłowski na początku sesji poinformował, iż z dniem 1 stycznia br. na terenie powiatu kolskiego kontynuowane jest świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej. Niestety z uwagi na malejącą liczbę mieszkańców powiatu kolskiego liczba punktów nieodpłatnej pomocy prawnej z 4 została zmniejszona do 3. Aktualny harmonogram oraz miejsca świadczeń nieodpłatnej pomocy prawnej znajduje się na tablicy ogłoszeń w Starostwie Powiatowym w Kole oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa.

Starosta Robert Kropidłowski poinformował także, że w dniu 10 grudnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kole odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W trakcie posiedzenia poruszono tematy dotyczące sytuacji ptasiej grypy oraz ASF w województwie wielkopolskim. Kilka dni później Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kole przekazał informację o potwierdzonym wystąpieniu wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu kolskiego, w gminie Dąbie. Choroba zakaźna zwierząt wystąpiła w gospodarstwie hodowlanym gęsi reprodukcyjnych w ilości około 6500 szt. W tej sytuacji w trybie pilnym zwołano posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Kole. Natychmiast podjęto działania mające na celu zlikwidowanie ogniska ptasiej grypy w powiecie kolskim. Na dzień dzisiejszy wszelkie czynności związane z likwidacją ogniska ptasiej grypy w tym miejscu zostały zakończone.

Po przedstawieniu sprawozdania międzysesyjnego Starosta zaprosił wszystkich radnych na „I Powiatową Galę Mistrzów”, która odbędzie się w dniu 21 lutego br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole.
Na gali tej zostaną wręczone statuetki dla najlepszych osób w trzech kategoriach: sport, działalność społeczna i działalność kulturalna. Głównym zamierzeniem gali jest uhonorowanie i docenienie trudu i zaangażowania osób z terenu powiatu kolskiego, którzy swoją postawą przyczyniają się do promocji powiatu kolskiego w kraju i zagranicą.

Podczas XXII sesji radni Powiatu Kolskiego podjęli 18 uchwał dotyczących m.in.:
– wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu Kolskiego na 2020 r.
– uchwalenia „Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2020-2022”
– przyjęcia od Wojewody Wielkopolskiego zadań z zakresu administracji rządowej.
– zamiaru przekształcenia Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych poprzez zmianę adresu z ul. Mickiewicza 4, 62-650 Kłodawa, na adres ul. Mickiewicza 3, 62 -650 Kłodawa.
– ustalenia planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli oraz ustalenia maksymalnej kwoty dofinansowania opłat za kształcenie nauczycieli zatrudnionych w szkołach dla których organem prowadzącym jest Powiat Kolski na 2020 r.
– wprowadzenia zmian do Statutu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole.

KLIKNIJ W OBRAZ BY OBEJRZEĆ NAGRANIE Z SESJI (potem kliknij komunikat: Obejrzyj ten film w YouTube)

Podczas sesji radni wysłuchali sprawozdania z działalności Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w 2019 r., sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Powiat Kolski w 2019 r. oraz informacji na temat bieżącej sytuacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole.

Źródło: Powiat Kolski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
best web hosting sites

What’s up to every one, because I am actually keen of reading this
weblog’s post to be updated regularly. It carries nice information.

best web hosting company

Hi there, the whole thing is going nicely here and ofcourse every one is
sharing facts, that’s really fine, keep up writing.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526