Wyjątkowe Święto Niepodległości w Kościelcu w stylu retro!

Autor: kurier-kolski.pl | 24.11.2019

Szkolne obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kościelcu odbyły się „inaczej” i ciekawie, bo pod hasłem „Dawnych wspomnień czar…”. Na jeden dzień społeczność szkolna przeniosła się w rzeczywistość 20-lecia międzywojennego. To bardzo oryginalne podejście pedagogiczne i wychowawcze.

 

W spektaklu słowno – muzycznym przypomniano dorobek kultury polskiej, tworzonej po odzyskaniu niepodległości. Zaakcentowano m.in. początki kina polskiego, którego nieodzownym elementem była piosenka. Na scenie pojawili się uczniowie. Wcielając się w role wspaniałych artystów, wykonali niezapomniane szlagiery tamtych lat. W koncercie usłyszeliśmy piosenki:  Rebeka , Ach spij kochanie, Ach jak przyjemnie, Umówiłem się z nią na 9-ą, a koniec utwór Jerzego Jurandota i Zygmunt Wiehlera z 1936 roku Ada to nie wypada. W niezapomnianej kreacji Eugeniusza Bodo jako „Zimnego drania” wystąpił szkolny kabaret Szpila. Wszystko to odbyło się na tle pięknej scenografii, fotografii i filmów z okresu międzywojennego.

Natomiast druga część uroczystości pod hasłem „Szarm i szyk” , to głównie moda z okresu 20-lecia międzywojennego. Narracja przeplatana zdjęciami wprowadziła widzów w tematykę życia społecznego lat 20-tych i 30-tych w Polsce. Następnie odbył się konkurs i pokaz mody. Uczniowie wystąpili w ośmiu kategoriach: postać historyczna żyjąca w 1918 roku, moda damska (dzienna i wieczorowa), moda męska ( dzienna i wieczorowa), wojskowa, moda dziecięca i uczniowska oraz moda sportowa. Komisja wyłoniła najlepsze stroje, a ich autorzy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.

Podkreślić należy duże zaangażowanie całej społeczności uczniowskiej. A wsparcie ze strony nauczycieli, wychowawców oraz rodziców pozwoliło w szczególnie atrakcyjny sposób zrealizować nasz projekt.

Źródło: ZS-P Kościelec

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
1 rok temu

tider , tinder login
http://tinderentrar.com/

Javiereralm
1 rok temu

tider , tinder sign up
tinder date

Javiereralm
1 rok temu

tindr , tinder dating app
tinder sign up

Myronevita
1 rok temu

best free dating site for serious relationships
online free dating service

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526