Upamiętnili pomordowanych w 1939 r. przez Niemców w Lesie Rzuchowskim

Autor: kurier-kolski.pl | 21.11.2019

W dniu 18 listopada br. odbyła się uroczystość, która miała na celu upamiętnienie zakładników zamordowanych przez Niemców w listopadzie 1939 r. na terenie Lasu Rzuchowskiego. Przybyłe delegacje, samorządowcy, rodziny ofiar oraz zaproszeni goście złożyli wiązanki kwiatów oraz zapalili symboliczne znicze przy pomniku – miejscu pochówku ofiar egzekucji.

 

Pomnik został wzniesiony w 1991 r., a jego głównym założeniem było upamiętnienie ofiar, a także otoczenie metalowego krzyża, który znajdował się tam już wcześniej. Na pomniku znajdują się tablice z nazwiskami ofiar egzekucji z listopada 1939 r.: 54 zidentyfikowanych oraz dwóch nieznanych.

W drugiej części uroczystości przybyli goście mogli wysłuchać okolicznościowych referatów wygłoszonych przez: Jacka Nawrocika – kustosza Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie oraz Kamila Janickiego – asystenta Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem.

Źródło: Powiat Kolski

Jedna odpowiedź do wpisu

  1. Wujek Chłodek

    @~nikt

    Nie martw się.
    W Twoim przypadku prawdopodobnie będzie miała zastosowanie okoliczność wyłączająca winę a więc i odpowiedzialność karną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526