Mała Olimpia Cup 2019

Autor: kurier-kolski.pl | 12.09.2019

W sobotę 31 sierpnia br. na głównym boisku Stadionu Miejskiego w Kole odbyła się letnia edycja turnieju „MAŁA OLIMPIA CUP 2019” dla rocznika 2011 i 2012. W turnieju udział wzięło blisko 250 dzieci, nie tylko z okręgu konińskiego, ale też i z województwa mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego. Dla rocznika 2011 udział wzięło 10 drużyn, natomiast w roczniku 2012 zagrało 12 drużyn.

 

Wszystkie drużyny zostały wzniesione na szczyt swoich umiejętności przez spikera z licencją PZPN Zbigniewa Pietrzaka. W rozgrywkach żaka starszego rocznik 2011 zdecydowanym faworytem była drużyna MKS Olimpii I Koło trenera Piotra Górskiego, Akademia Piłkarska Młoda Włocławianka Włocławek i oraz LKS Ślesin i Wisła Płock.
Drużyny te w rozgrywkach eliminacyjnych spisały się świetnie. Do grona drużyn finałowych które awansowały do Ligi Mistrzów dołączyły Akademia Piłkarska Reissa Konin oraz Górnik Konin. W Lidze Europy zagrały Pogoń Nowe Skalmierzyce, MKS Olimpia II Koło, FEA Gostynin i Tulisia Tuliszków.

Rozgrywki w Lidze Mistrzów były bardzo emocjonujący ze względu na bardzo wyrównany poziom gry. Aż sześć z dziewięciu meczu kończyło się remisami. Do ostatniej kolejki ważyły się losy która drużyna wygra zmagania. Na podium znaleźli się Akademia Piłkarska Młoda Włocławianka Włocławek (I miejsce), Wisła Płock (II miejsce) oraz LKS Ślesin (III miejsce).

Ligę Europy zdominowała Pogoń Nowe Skalmierzyce. Pogoń wygrała wszystkie trzy spotkania. Podium uzupełniły drużyny FEA Gostynin (II miejsce) oraz Tulisia Tuliszków (III miejsce).

W rozgrywkach żaka młodszego rocznik 2012 faworytem ponownie była drużyna Akademii „Mała Olimpia”. Podopieczni trenera Damiana Fogiel rozgrywki grupowe zagrali wspaniale, wygrywając cztery z pięciu spotkań, a jedno remisując. Grono drużyn w Lidze Mistrzów uzupełniły drużyny Pogoń Nowe Skalmierzyce i Zjednoczeni Rychwał. W grupie A swoje spotkania rozgrywała MKS Olimpia II Koło. Chłopcy zaprezentowali się poprawnie, jednakże brakło im trochę szczęścia oraz umiejętności. Wygrali jeden mecz aż 6:0, przegrywając pechowo dwa spotkania 1:2. Tylko w dwóch spotkaniach musieli uznać wyższość rywala przegrywając kilkoma bramkami. Prym w tej grupie wiodły Wisła Płock i Akademia Piłkarska Reissa Poznań. Stawkę drużyn Ligi Mistrzów uzupełnił Górnik Kłodawa.

W Lidze Europy zagrały: Oranje Sport Konin, MKS Olimpia II Koło, Tulisia Tuliszków, FEA Gostynin, Akademia Piłkarska Młoda Włocławianka Włocławek i MKS Olimpia III Koło.

Rozgrywki w Lidze Mistrzów były bardzo tak samo emocjonujące jak w roczniku starszym. Mecze kończyły się remisami jak i też różnicą jednej bramki. Poziom wysoki świadczył o tych że drużyny prezentują podobny poziom piłkarski. Zwycięzcą Ligi Mistrzów została drużyna Akademii Reissa Poznań, podium uzupełniły Wisła Płock i Zjednoczeni Rychwał.

W Lidze Europy zagrały drużyny zajmujące 4, 5, i 6 miejsce w rozgrywkach grupowych. Ze zdecydowaną przewagą wygrała FEA Gostynin. Drugie miejsce zajęła drużyna Akademii Piłkarskiej Młoda Włocławianka Włocławek. Podium uzupełniła ekipa Oranje Sport Konin.

Oprócz nagród drużynowych, pucharów i medali zostały również przyznane wyróżnienia indywidualne:
ROCZNIK 2011: NAJLEPSZY BRAMKARZ – Jan Lewandowski (LKS Ślesin)
NAJLEPSZY ZAWODNIK – Franek Gemeinert (AP Młoda Włocławianka Włocławek)
KRÓL STRZELCÓW – Szymon Kawka (MKS Olimpia I Koło)

ROCZNIK 2012:
NAJLEPSZY ZAWODNIK – Franek Gościmiński (Zjednoczeni Rychwał)
KRÓL STRZELCÓW – Franek Gościmiński (Zjednoczeni Rychwał)

Źródło: Olimpia Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo bewertungen
3 lat temu

badoo oder lovoo lovoo anmelden ohne facebook http://lovooeinloggen.com/

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526