Dyrektor Szpitala w Kole podpisała umowę z Ministrem Zdrowia na dotację 400.000 zł na nowy ambulans [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 21.09.2019

Dnia 20 września br. w Domu Górnika w Kłodawie odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Wiceministrem Zdrowia Januszem Cieszyńskim a nową dyrektor szpitala w Kole Iwoną Wiśniewską na dofinansowanie zakupu ambulansu, który będzie stacjonować przy ul. Tadeusza Kościuszki 12 w Kłodawie. Kolska lecznica powiatowa otrzymała na ten cel z Ministerstwa Zdrowia kwotę aż 400 000 zł w ramach Programu Wymiany Ambulansów. Obecna karetka, która często się psuje, na już 18 lat i ma przejechane prawie pół miliona kilometrów! Nie jest niezawodna, a przecież tu chodzi o zdrowie i życie ludzkie. W całym kraju z funduszy rządowych zakupionych zostanie 200 nowych ambulansów dla szpitali.

Z obecnie realizowanego programu skorzystają mieszkańcy wszystkich województw – nowoczesne ambulanse trafią do stacji ratownictwa medycznego w całej Polsce. Kwota dofinansowania to 400 tys. zł na karetkę, co pozwoli na zakup 200 nowoczesnych pojazdów przystosowanych do funkcjonowania w systemie ratownictwa medycznego. Budżet programu w 2019 roku wynosi prawie 80 mln zł.

W piątkowym spotkaniu i podpisaniu umowy na ambulans w Kłodawie uczestniczyli m.in.: Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffman, Poseł na Sejm RP Leszek Galemba, Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Burmistrz Kłodawy Piotr Michalak, członkowie Zarządu Powiatu Kolskiego, radni powiatu: Henryk Tomczak i Waldemar Banasiak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mariusz Kozajda oraz radni powiatowi wybrani z terenu Gminy Kłodawa: Marek Marciniak i Tomasz Barański, a także pracownicy ratownictwa medycznego.

Źródło: Powiat Kolski
Foto i wideo: portal Kurier-Kolski.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
3 lat temu

browse tinder for free , tinder login
how to use tinder

Javiereralm
3 lat temu

tinder date , tinder date
how to use tinder

Janusz Kupczak
Janusz Kupczak
4 lat temu

Do Anonim
Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.

kok
kok
4 lat temu

ile ma dlug szpital i co w tym kierunku robi starosta kolski ta karetka to bedzie wozila chorych do konina i do poznania

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Panie Kupczak panu to nic sie nie podoba ani Maciaszek ani obecny burmistrz ani powiat nic nic nic.Ciagle niezadowolony czlowiek.Zastanow się pan nad doba i weź sie nie osmieszaj.

Dawid
Dawid
4 lat temu

Do Lok. Połowa z tych ludzi tam nie jest w PiS.Pani dyrektor szpitala to podobno kiedyś coś z lewicą była zwiazana .A radny Barański to nawet w PO jest więc nie kłam.

Janusz Kupczak
Janusz Kupczak
4 lat temu

Farsa . Powiat do likwidacji .

Lok
Lok
4 lat temu

Kielbasa wyborcza same pisuary a gdzie woz strazacki

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526