Umowa na dofinansowanie rozbudowy ul. Nagórnej w ramach Funduszu Dróg Samorządowych podpisana! [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 16.07.2019

W poniedziałek, 15 lipca 2019 r.,  w Starostwie Powiatowym w Kole podpisano umowę na dofinansowanie rozbudowy ul. Nagórnej w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W podpisaniu umowy uczestniczyła Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska oraz Poseł na Sejm RP Leszek Galemba i Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski. Umowę w Panią Wicewojewodą podpisał Starosta Kolski Robert Kropidłowski wraz z Wicestarostą Sylwestrem Chęcińskim. Szacowany koszt budowy drogi wynikający z kosztorysów inwestorskich wynosi aż 9,1 mln zł.

W spotkaniu uczestniczyli: Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska, Poseł na Sejm RP Leszek Galemba, Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Wicestarosta Kolski Sylwester Chęciński, Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski, rzecznik wojewody wielkopolskiego Sebastian Antczak, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kole Grzegorz Kujawa oraz Naczelnik Wydziału Finansów Starostwa Powiatowego w Kole Amelia Woźniak.

Przypomnijmy, iż Powiat Kolski uzyskał dotację w wysokości 3 972 488,00 zł w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rozbudowę ulicy Nagórnej na odcinku 1 397 metrów. Deklarowana kwota środków własnych to 3 972 488,07 zł.

Warto zaznaczyć, iż Powiat Kolski na realizację zadania otrzyma z Gminy Miejskiej Koło pomoc finansową w kwocie 2 250 000,00 zł w roku 2019 oraz kwotę 314 000,00 zł w roku 2020. Obecny na podpisaniu umowy Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski podziękował radnym miejskim, że przeznaczyli tak dużą kwotę na dołożenie powiatowi do realizacji inwestycji, choć jego poprzednik nie zaplanował nawet złotówki na ten cel. Przy okazji zaznaczył, że jest otwarty w przyszłości na każdą wspólną inwestycję drogową z Powiatem Kolskim.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526