Nagrody dla dzieci i młodzieży z Gminy Kościelec za osiągnięcia i sukcesy [wideo]

Autor: kurier-kolski.pl | 15.07.2019

Podczas IX Sesji Rady Gminy Kościelec na hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kościelcu nie tylko udzielono absolutorium Wójtowi Dariuszowi Ostrowskiemu, ale też zostały wręczone wyróżnienia i stypendia Wójta dla uczniów za wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia w sporcie. W ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu Gminy Kościelec” Gminna Komisja Stypendialna po przeanalizowaniu złożonych wniosków postanowiła przyznać 23 stypendia za wyniki w nauce, 5 stypendiów za szczególne osiągnięcia w sporcie oraz 6 wyróżnień dla uczniów ze szczególnymi osiągnięciami edukacyjnymi.

 

Nagrody w wysokości 1000, 00 zł i listy gratulacyjne wręczali Wójt Gminy Kościelec Dariusz Ostrowski wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Kościelec Zofią Kokocińską.

KLIKNIJ NA OBRAZ NIŻEJ, BY OBEJRZEĆ NAGRANIE Z SESJI RADY:

Stypendia za wyniki w nauce otrzymali: Maja Baryła, Weronika Kucharska, Julia Kujawa, Julia Lalik, Maciej Anastaziak, Igor Steckiewicz, Lena Drozd, Amelia Kin, Aleksandra Witkowska, Maria Dominiak, Szymon Sobolewski, Natalia Stefańska, Jowita Kucal, Oliwia Łaszkiewicz, Wiktoria Matuszak, Nikola Czupryńska, Wiktoria Perek, Andżelika Okupna, Kaja Biskupska, Jakub Szybura, Krystian Szczepański, Marta Gębka.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Michalina Anastaziak uczennica III A gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelcu, która uzyskała średnią w pierwszym i drugim półroczu 6,0.

Aby uzyskać stypendium za szczególne osiągnięcia w sporcie laureaci musieli zająć wysokie miejsce w zawodach szczebla wojewódzkiego, międzywojewódzkiego lub krajowego. Dodatkowym warunkiem była organizacja w/w zawodów przez kuratoria oświaty, Szkolne Związki Sportowe, centralne związki sportowe, wojewódzkie związki sportowe zarejestrowane w Polskim Związku Sportowym. Gminna Komisja Stypendialna wyłoniła pięciu laureatów.

Za zajęcie szóstego miejsca w Finale Wojewódzkich XX Igrzysk Dzieci w Drużynowych Szachach stypendium otrzymali: Jagoda Świderska, Miłosz Świderski, Maciej Anastaziak oraz Igor Steckiewicz.

W tym miejscu warto wspomnieć o fenomenalnych sukcesach Jagody Świderskiej uczennicy klasy IV C Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kościelcu. Dziewczynka zajęła pierwsze miejsce w eliminacjach Strefowych do Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach. Jest aktualną brązową medalistką Mistrzostw Wielkopolski Juniorów, a także dwukrotną złotą medalistką Mistrzostw Wielkopolski i Mistrzostw Międzywojewódzkich Juniorów w latach 2017-2018.

Ostatnim laureatem stypendium sportowego został Jakub Olczak, który zajął 17 miejsce w Mistrzostwach Polski w AQuaThlonie Szczecinek 2019 kategoria Juniorzy Młodsi oraz 24 miejsce w Mistrzostwach Polski w triatlonie w Katowicach.

Dodatkowo Wójt Gminy Kościelec wraz z Gminną Komisją Stypendialną postanowił przyznać sześć wyróżnień za szczególne osiągnięcia edukacyjne. Statuetki wraz z podziękowaniami otrzymali: Łukasz Walczak, Amelia Dura, Kinga Łopata, Olga Perek, Julia Wargacka i Krzysztof Koza.

Gratulacje i podziękowania złożono także rodzicom nagrodzonych dzieci, wychowawcą, trenerom i dyrekcji.

Źródło: UG Kościelec

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
nuadicicy
nuadicicy
2 lat temu
lovoo singlebörse test

lovoo ficken lovoo radius einstellen http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
2 lat temu

tindr , tinder online
http://tinderentrar.com/

Javiereralm
2 lat temu

how to use tinder , tinder dating app
tinder login

Javiereralm
2 lat temu

tinder website , tindr
tinder date

Myronevita
3 lat temu

dating sites for over 50
dating seiten

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526