Tegoroczne Dni Koła 2019 za nami…

Autor: kurier-kolski.pl | 04.06.2019

Bogaty pod względem rozrywki weekend zapewnili naszym mieszkańcom i licznym gościom Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski i Radni Rady Miejskiej w Kole, organizując Dni Koła 2019. W tym roku było jeszcze barwniej niż w ubiegłych, a w szerokim repertuarze koncertów każdy mógł znaleźć nutę bliską sercu.

 

Program tegorocznych Dni Koła został tak ustalony, by każdy znalazł w nim coś interesującego w szeregu propozycji muzycznych, sportowych i rekreacyjnych. Nie było powodu przedwcześnie wracać do domu, gdyż wokół obficie rozstawiono stoiska gastronomiczne. Na milusińskich czekały karuzele, miejsca kreatywne. Tradycyjnie plenerowa scena stanęła na miejskim stadionie. Piątek zyskał miano „Wieczoru z hip-hopem”. Muzyczną przygodę rozpoczął o godz. 18.00 DJ HIRASS. Po nim wystąpili: DEGENERA, PIH, legenda polskiej sceny hip-hopowej – PEJA/SLUMS ATTACK i SOBOTA. Nieczęsto w Kole gości ten nurt, zatem nasze miasto odwiedzili nowi fani. Stadion wypełniony był po brzegi młodzieżą.

Sobota obfitowała w atrakcje już od godz. 15.00. Miejska scena jest odpowiednim miejscem dla utalentowanych kolan, dlatego każda działająca tu formacja ma szanse pokazać szerokiemu odbiorcy swoje umiejętności. Jako pierwsza zaprezentowała się ZUMBA KIDS, dalej nastąpiły występy artystyczne kolskich przedszkoli i szkół podstawowych, zespołów tanecznych: DEBIUT i DEBIUT JUNIOR ze SM w Kole, FRISKA, MUZA z MDK w Kole, Zespołu Pieśni i Tańca Koło oraz wokalistów ze Studia PRIMA VOLTA z MDK. O 19.00 blok muzyczny rozpoczęła lubiana, popowa FORMACJA NIEŻYWYCH SCHABUFF. Po owacjach, folkowo-popowo-rockową nutę wprowadził FAJTERS. Słuchacze doskonale się bawili i tańczyli przy skocznych dźwiękach zespołu. Po zapadnięciu zmroku, w blasku fleszy, na scenę wkroczył poprockowy lanser przebojów takich jak „Szklana pogoda” – zespół LOMBARD, oczekiwana gwiazda wieczoru. Pełna energii Marta Cugier zdobyła serca kolan… Muzyczne emocje zakończyła zabawa taneczna – prowadzenie Jacek „KURCZAK” Prószyński, trwająca aż do północy. W szeregu imprez przebiegających pod szyldem Dni Koła, znalazły się także turnieje piłkarskie, wartakowski festyn „KOŁO-KÓŁKO-KÓŁECZKO”, Bieg o Puchar Prezesa Firmy Wood-Mizer, wieczór autorski Marka Opacha pt. „Chwila przed zachodem słońca” w MDK, drużynowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Koła, Mistrzostwa Miasta Koła w pływaniu o Puchar Burmistrza Miasta Koła.

Przed nami jeszcze środowe warsztaty dla młodzieży „Mini detektyw” prowadzone przez Dariusza Rekosza w kolskiej książnicy oraz spotkanie autorskie z podróżnikiem Leszkiem Szczasnym planowane na 10 czerwca. Wcześniej, 8 czerwca o godz. 19.00 na deskach MDK zaprezentuje się gruziński chór męski ERTHOBA z Tbilisi pt. „Smak Gruzji”.

Organizatorem Dni Koła był Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski i Radni Rady Miejskiej w Kole, przedsięwzięcie finansowo wsparła firma Saint Gobain, a organizacyjnie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Komenda Hufca ZHP Koło, dodatkowe zabezpieczenie medyczne zapewnił Zarząd Rejonowy PCK w Kole.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
nuadicicy
nuadicicy
3 lat temu
Javiereralm
3 lat temu

tinder online , what is tinder
tinder sign up

Javiereralm
3 lat temu

tinder date , how to use tinder
tider

Myronevita
3 lat temu

free dating near you
mature dating

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

🙂 🙂

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526