„Wiosna” walczy o głosy mieszkańców Koła i Powiatu Kolskiego

Autor: kurier-kolski.pl | 09.05.2019

W środę, 8 maja br., Koło odwiedziła liderka wielkopolskiej listy kandydatów w wyborach do PE z Wiosny Roberta Biedronia – dr Sylwia Spurek. To prawniczka, legislatorka, była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie. Towarzyszyła jej m.in. Koordynatorka Regionu Południowo-Zachodniego, 10-tka na liście – Ewa Jeżak.

Spotkanie podzielono na dwie części, tak aby spotkać się z przedstawicielami dwóch ważnych grup społecznych: osobami z niepełnosprawnościami oraz kombatantami.

Wizyta rozpoczęła się odwiedzinami w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym przy ulicy Wojciechowskiego, gdzie, dzięki uprzejmości Pani Dyrektor, kandydatki mogły poznać opiekunów, jak i podopiecznych Ośrodka, a także zapoznać się ze stosowanymi przez Ośrodek metodami terapeutycznymi. Rozmowa zwróciła uwagę i pomogła zrozumieć odwiedzającym problemy oraz wyzwania, które stoją przed tego typu placówkami.

Kolejnym punktem było spotkanie z Zarządem Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Było ono ważne szczególnie 8 maja, w 74.rocznicę zakończenia II Wojny Światowej, i stanowiło przypomnienie o konieczności otoczenia szczególną troską członków i członkinie Związku. Wizytę w Kole zakończył krótki briefing prasowy podsumowujący odwiedziny oraz spotkanie z mieszkańcami i mieszkankami miasta w samym centrum miasta Koła, przed budynkiem Starostwa Powiatowego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kolanin
kolanin
4 lat temu

precz…z Koła…Precz z LGBT..

Luiza
Luiza
4 lat temu

Fuj

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526