Powiatowe Zawody Strzeleckie i Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Kolskiego

Autor: kurier-kolski.pl | 22.05.2019

W dniu 18 maja 2019 r. na kolskiej strzelnicy LOK w Ruszkowie odbyły się XIX Powiatowe Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Kolskiego, których organizatorem było Starostwo Powiatowe w Kole oraz Powiatowa Organizacja LOK w Kole. Od samego rana na Zalewie Ruszkowskim odbywały się także XIX Powiatowe Wędkarskie Zawody Spławikowe o Puchar Starosty Kolskiego, zorganizowane przez Starostwo Powiatowe oraz Zarząd Koła Wędkarskiego Nr 7 w Kole.

Organizatorzy ocenili, iż zawody przebiegały w sportowej atmosferze, a rywalizacja wśród najlepszych stała na bardzo wysokim poziomie. Do rywalizacji przystąpiło 27 drużyn w zawodach samorządowych. Najlepszą drużyną okazała się OSM I KOŁO, która zdobyła 235 pkt. Tuż za nią z wynikiem 234 pkt uplasowała się drużyna BANKOWCY. Na podium znalazła się także drużyna WETERYNARIA I, która zdobyła 226 pkt. Indywidualnie zwycięzcą zawodów została Natalia Bawarczyk z wynikiem 92 pkt. Drugie miejsce zajęła Izabela Znajewska z wynikiem 91 pkt. Trzecie miejsce przypadło Andrzejowi Gwiaździńskiemu z wynikiem 90 pkt.

Wśród wędkarzy najlepsze okazało się Koło PZW Nr 7 „A”. Drugie miejsce zajęła drużyna Koło PZW Nr 7 „B”, trzecie natomiast Koło PZW Nr 26 przy Urzędzie Miejskim w Kole.

Najlepsze drużyny oraz zawodnicy otrzymali puchary, medale oraz dyplomy. Dla uczestników zawodów przygotowano grochówkę, a uczestnicy i goście mogli obejrzeć pokaz broni i sprzętu policyjnego przygotowany przez Komendę Powiatową Policji w Kole.

Źródło: Powiat Kolski