Rusza sprzątanie brzegów Warty i związany z tym spływ kajakowy

Autor: kurier-kolski.pl | 25.04.2019

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Koła i Powiatu Kolskiego na wydarzenie: Sprzątanie Brzegów Warty, które odbędzie się 26 i 27 kwietnia. Wydarzenia to jest organizowane przez fundacje Ratuj Ryby, która zrzesza ludzi w miastach położonych nad Wartą na całej jej długości. Od Częstochowy, przez Koło do Kostrzyna nad Odrą, wspólnie sprzątamy brzegi Warty. W Kole organizacją tego wydarzenia zajmuje się Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Wodnej „Przystań”, Stowarzyszenie Malinowa Mamba, WOPR Koło i oczywiście Koło Przygody. W naszych działaniach wspiera nas Urząd Miasta w Kole, który zapewnia worki, rękawiczki oraz wywóz zebranych śmieci.

 

Wydarzenie ma na celu poprawę jakości stanu środowiska rzeki Warty oraz wymiar edukacyjny, czyli uświadamianie ludziom jak ważne jest czyste środowisko i jak bardzo zależy od niego nasze życie.

Każdy, kto lubi aktywność na świeżym powietrzu i nie jest mu obojętny los środowiska, powinien wziąć w tym udział. Kobiety, mężczyźni, dzieci pod opieką dorosłych, mieszkańcy Powiatu Kolskiego, zapraszamy wszystkich chętnych.

Plan Sprzątania:

26.04 (Piątek)

Pierwszego dnia sprzątanie odbędzie się na obu brzegach Warty między Zamkiem a mostem drogi 92. Z uwzględnieniem przeszkód naturalnych. Zbiórka odbędzie się o godzinie 16:00,na parkingu za Zespołem Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych (parking za Ekonomikiem). Tam podzielimy się na grupy, rozdamy worki i rękawiczki, po czym każda grupa rozpocznie sprzątanie przydzielonego obszary. Pełne worki zostawimy we wcześniej ustalonym miejscu. Podczas sprzątania, z wody będzie nas asekurował ponton, który przetransportuje worki ze śmieciami. Po wszystkim cali i zdrowi, ze świadomością tego, że zrobiliśmy coś dobrego dla świata, omówimy plan sprzątania na kolejny dzień.

27.04 (Sobota)

Drugiego dnia odbędzie się spływ kajakowy, podczas którego uczestnicy będą zbierać śmieci z kajaków. Wszyscy spotykamy się rano (9:00) przy siedzibie STiRW (Park 600-lecia/Stadion Olimpii), następnie zostaniemy przetransportowani razem z kajakami do miejsca rozpoczęcia spływu, który rozpocznie się przy promie rzecznym Kozubów- Wilamów i zakończy się na przystani w Kole. Na trasie przewidujemy ognisko, więc można zabrać kiełbaski. Długość rzeki na tym odcinku to około 23 km (około 3-4h). Dla uczestników spływu zarezerwowaliśmy autobus, ale gdyby liczba chętnych przerosła nasze oczekiwania to na pewno znajdzie się transport dla dodatkowych osób. Koszt uczestnictwa w spływie to 20 zł. Bezpieczeństwo na spływie zapewni nam WOPR Koło.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu: Szymon Łukomski, tel. 513 051 366.

Źródło: facebook Koło Przygody

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
C. Kamyczek
C. Kamyczek
5 lat temu

Wystarczy żeby panie i panowie rybacy i Ci co grillują zabierali że sobą to co przywieźli to będzie czysto, owszem zdarzają się wyjątki,ale niestety to rzadkość

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526