Powstał hymn MKS Olimpia! Posłuchaj

Autor: kurier-kolski.pl | 11.04.2019

Sport w naszym mieście zawsze stał na wysokim poziomie i – można powiedzieć, że jest coraz lepiej. Nasz Miejski Klub Sportowy „Olimpia Koło”, który w 2020 roku będzie obchodzić jubileusz 100-lecia powstania, też daje nam coraz więcej powodów do dumy, ale … brakowało czegoś, co by dopingowało zawodników, ale równocześnie było ich dodatkowym znakiem rozpoznawczym. I tak właśnie zrodził się pomysł na … hymn Olimpii, który jest grany przed każdym meczem. Kto jest jego autorem? Jak on brzmi? Kto nie słyszał, niech posłucha i sam oceni. Napiszcie, jak się Wam podoba.

 
W 2020 roku MKS Olimpia Koło obchodzić będzie 100-lecie powstania. Zarząd Klubu jak i cała jego społeczność już powoli przygotowuje się do tego wyjątkowego jubileuszu. Jednym z pierwszych kroków jest stworzenie hymnu klubowego, który zagrzewa piłkarzy i zawodników przed każdym meczem ligowym, turniejem czy też wydarzeniem sportowym. Pomysłodawcą stworzenia takiego hymnu jest Radosław Piasecki, spiker meczów MKS Olimpii Koło, który wspólnie z Konradem „KUSZ” Kurz, byłym zawodnikiem i wychowankiem MKS Olimpii Koło, stworzyli ten utwór.

-Jestem DJ-em Olimpii odkąd drużyna weszła do IV ligi – mówi Radosław Piasecki – Pomysł na Hymn narodził się u mnie kiedy zacząłem w swoich zbiorach i później w internecie szukać odpowiedniego utworu, który wprowadzałby zawodników na boisko. Niestety, nic mi nie pasowało, i dlatego postanowiłem zrobić coś oryginalnego. Od urodzenia mieszkałem w Osieku Małym i wiedziałem, że mieszkał tam też człowiek, który mógłby mi pomóc – Konrad Kurz, który posługuje się pseudonimem artystycznym KUSZ. Jest to raper, który jak później się okazało, wyjechał z Polski i teraz mieszka w Deventer, i tworzy w Holandii. Napisałem do niego i tak się zaczęło. Dowiedziałem się, że Konrad to były zawodnik Olimpii, że chętnie napisze i stworzy hymn dla Olimpii. I tak też się stało. Hymn został nagrany w profesjonalnym studio 2de Verddiepink Studio w holenderskim Hoorn. Muzykę napisał niejaki FREDRICK. Konrad zrobił to za darmo, nie wspominając o kosztach jakie poniósł (opłata za studio, muzyka, dojazd do studia 150km). Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Konrad napisał tekst kolskiego hymnu Olimpii w … trzy godziny!

KLIKNIJ NA OBRAZ NIŻEJ BY ODSŁUCHAĆ HYMNU OLIMPII KOŁO:

Konrad Kurz urodził się w Koninie 19 marca 1993 roku. To polski reprezentant na zagranicznej scenie. Od urodzenia mieszkał w Kole, a następnie przez wiele kolejnych lat w Osieku Małym. Jest byłym zawodnikiem MKS „Olimpia Koło”. Pięć lat temu wyjechał do Holandii, gdzie osiedlił się na stale.

-Należę tam do grupy ShowYourSkills założonej przez DjShadowface, właściciela 2de Verddieping Studio – opowiada o sobie artysta – Organizowanych jest kilka imprez w roku pod szyldem ShowYourSkills. Rozgrzewamy publikę na większości koncertów polskich raperów w Holandii. Graliśmy obok takich arytystów jak np. Sobota, Donguralesko, Pono,Fu, Keke, Sarius czy Bonusem RPK. W roku 2019 ukaże się ode mnie wiele nowości. Działam prężnie. Jestem w trakcie pracy nad albumem. Zapraszam do śledzenia moich poczynań. Chciałem oddać pokłon oraz wyraz dziękczynienia dla klubu, który poniekąd mnie wychował. Mam nadzieję, że stworzony przeze mnie hymn kolskiej Olimpii będzie jej nieodzowną częścią – powiedział Konrad „KUSZ” Kurz.

Źródło: Radosław Piasecki i http://olimpiakolo.pl

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Ewa VanVee
Ewa VanVee
4 lat temu

Debile .Zazdroscicie chlopakowi.Zrobil kawał dobrej roboty.A wy pokazujenie swoj iloraz inteligecji na poziomie przedszkolaków. Ten kto zna Konrada wie jakim jest człowiekiem. Wam bardzo daleko do niego.Kto jak kto ale ja znam Kyrzila od urodzenia.Wiem ile w życiu przeszedł przez złych ludzi .ALE ROBI SWOJE .I o to w życiu chodzi.Oby tak dalej.

Marzena
Marzena
5 lat temu

Jeno słowo ” Super ”

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Hymn (z greckiego hýmnos – pieśń pochwalna) – uroczysta i podniosła pieśń pochwalna o apostroficznym charakterze wypowiedzi, komponowana na cześć bóstwa, szczególnej osoby, wydarzenia, ojczyzny (kraju), a także idei.

Nie mam nic przeciwko hymnom.
Nie chcę oceniać ani słów ani melodii ani tym bardziej ilości decybeli podczas wykonywania.
Szacun dla twórców i samej idei tego przedsięwzięcia.
Czy jednak coś w takiej formie jak ją słyszymy można nazwać hymnem?

Radosław Piasecki
Radosław Piasecki
5 lat temu

Kibicu prawdziwy mn
Jeżeli chodzi o rodzaj muzyki to „jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził”
Przed meczem na rozgrzewce nie jest głośno bo sam stoję zdecydowanie bliżej głośników niż kibice i mogę swobodnie rozmawiać a muzyka dobierana jest na prośbę piłkarzy.
Jeżeli chodzi o hymn to owszem jest głośno i tak ma być!
Później jest cisza i można rozmawiać do woli.
Tłumów może nie ma ale z tymi palcami to trochę przesada.

mn
mn
5 lat temu

Kibice – ci prawdziwi, którzy chodzą na każdy mecz od wielu lat – zwracali uwagę, że przed meczami Olimpii ta tak zwana „muzyka” jest puszczana zdecydowanie zbyt głośno, bo ani ta „muzyka” przyjemna i atrakcyjna, ani porozmawiać ze sobą nie można. Niestety, władze klubu ignorują prośby. A na meczach tłumy, że palców wystarcza do zliczenia widzów…

bartosz
bartosz
5 lat temu

Wsadź se te rogatą dłoń w dupę, idioto. Po co promujecie takich przygłupków, szanowna redakcjo?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526