Kolskim Szpitalem rządzi nowa dyrektor

Autor: kurier-kolski.pl | 02.04.2019

Po rezygnacji z funkcji dyrektora SP ZOZ w Kole dra Cezarego Chmieleckiego, decyzją Starosty Kolskiego Roberta Kropidłowskiego od wczoraj, czyli od 1 kwietnia, zarządza kolskim Szpitalem jako p.o. dyrektor Iwona Wiśniewska – dotychczasowa wieloletnia zastępca dyrektora w naszej lecznicy. Zgodnie z przepisami, w ciągu najbliższych 3 miesięcy musi odbyć się konkurs, który wyłoni docelowo nowego szefa placówki. Wczoraj doszło do spotkania starosty Kropidłowskiego z załogą Szpitala oraz z lekarzami. Jak twierdzili jego uczestnicy, było to pierwsze tego typu spotkanie personelu SP ZOZ ze zwierzchnikiem Szpitala jakie pamiętają i przebiegło spokojnie.

 

Dotychczas w sferze publicznej krążyło wiele domysłów i spekulacji, kto będzie nowym dyrektorem w naszym Szpitalu Powiatowym. Padały różne nazwiska, nieraz bardzo szokujące. Plotka też niosła, że ma wrócić była szefowa tej placówki. I jak do tej pory nic z tego nie okazało się prawdą.

Wczoraj, już od samego rana, o godz. 7.30, rozpoczęło się spotkanie Starosty Kolskiego Roberta Kropidłowskiego z załogą Szpitala, podczas którego przedstawił on pracownikom swoją decyzję, że w najbliższym czasie placówką będzie kierowała jako p.o. dyrektora Iwona Wiśniewska – dotychczasowa zastępca dyrektora ds. administracyjnych, która – jak argumentował włodarz powiatu – ma ona duże doświadczenie i  jest gwarantem stabilności, że w okresie przejściowym, do wyłonienia w konkursie nowego szefa placówki, w Szpitalu nie będzie działo się nic niepokojącego.

O godz. 10.30 Starosta spotkał się jeszcze osobno z zatrudnionymi w naszej lecznicy medykami. Zarówno lekarze, jak i reszta personelu Szpitala, a także sam Starosta Kropidłowski podkreślają, że oba spotkania przebiegły spokojnie i w dobrej atmosferze.

O swojej decyzji Starosta Kolski poinformował wcześniej radnych podczas sesji Rady Powiatu Kolskiego. Na sesji radni podjęli uchwałę, na mocy której Powiat Kolski udzielił gwarancji SP ZOZ dla wzięcia 2,5 mln. zł kredytu, co jest związane z dużymi problemami finansowymi placówki, wynikającymi szczególnie z wcześniejszych zobowiązań, odszkodowań i innych obciążeń. Zaciągnięcie kredytu pozwoli na spłacenie najważniejszych zobowiązań, w tym również do zakończenia wyposażenia nowej części lecznicy, i na normalne funkcjonowanie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
nuadicicy
nuadicicy
3 lat temu
nuadicicy
nuadicicy
3 lat temu
hcg diet pills
3 lat temu

WOW just what I was looking for. Came here by
searching for htc diet pill

content hosting
3 lat temu

This is a topic that is near to my heart… Best wishes! Exactly
where are your contact details though?

g https://tinyurl.com/rsacwgxy

Awesome article.

https://8fx.news/home.php?mod=space&uid=980017&do=profile

Hi, I log on to your blogs like every week. Your writing style is witty,
keep it up!

g be
4 lat temu

Saved as a favorite, I like your website!

g there
4 lat temu

Hello, just wanted to mention, I liked this post. It was practical.
Keep on posting!

at g
4 lat temu

Saved as a favorite, I really like your blog!

KOLANIN
KOLANIN
5 lat temu

Czy starosta zrobi audyt w kolskim szpitalu tak jato robi Burmistrz bonie morze tak być że ktoś rezygnuje a odpowiadać ma społeczeństwo .Może by rada powiatu w raz ze Starostą przedstawiła społeczeństwu powiatu stan faktyczny finansów naszego szpitala

Lech
Lech
5 lat temu

III liga

Lech
Lech
5 lat temu

Fajna odpowiedź pana kurier-kolski.pl. I co z tego. Oć kultura ?

Pracownik
Pracownik
5 lat temu

Przepraszam za stylistykę zdań, nie z mojej winy, literówka. Treść dotycząca zdjęcia.

Pracownik
Pracownik
5 lat temu

To zdjęcie nie przedstawia żadnego z oddziałów kolskiego kolskiego szpitala. Artykuł o kolskim szpitalu, a zdjęcie innego pokazuje inny szpitala ? Dlaczego?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526