Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski z wizytą w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 01.03.2019

W Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole odbyło się ważne spotkanie, w którym uczestniczyli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, Prezes spółdzielni Czesław Cieślak i Wiceprezes Tadeusz Malczyk oraz Starosta Kolski Robert Kropidłowski. Rozmowy dotyczyły kierunków rozwoju, a także problemów i wyzwań, z jakimi boryka się polska branża mleczarska. Zwrócono uwagę, że to właśnie spółdzielczość stanowi dominującą formę w sektorze mleczarskim. Minister zwiedził kolski zakład, był też na produkcji. „Byłem tutaj w 2007 roku, jako ówczesny wiceminister rolnictwa, i dziś widzę jak duże, korzystne zmiany nastąpiły w tej spółdzielni. Dzięki unowocześnieniu produkcji większość produktów jest eksportowana” – podkreślił szef resortu rolnictwa.

 

Minister zwrócił ponadto uwagę na silną konkurencję na rynku światowym, zwłaszcza ze strony Nowej Zelandii. –  Podstawowym warunkiem jest najwyższa jakość produktów i konkurencyjność cenowa – ocenił minister.

Szef resortu rolnictwa podkreślił również, że sektor mleczarski jest jedynym, w którym dominująca jest forma spółdzielcza. Przypomniał przy tym, że to rolnicy są członkami spółdzielni, że to jest ich własność, przez co mają realny wpływ na działalność spółdzielni.

– Rozmawialiśmy między innymi o zwiększaniu eksportu oraz o pomocy państwa w zdobywaniu nowych zagranicznych rynków zbytu dla polskich produktów mleczarskich – podsumował wizytę Ministra Rolnictwa Czesław Cieślak, Prezes OSM w Kole.

Źródło: MRiRW i OSM Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
account löschen lovoo

lovoo länger online angezeigt lovoo guide http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
3 lat temu

tinder date , tindr
what is tinder

Javiereralm
3 lat temu

tider , tinder app
tider

Myronevita
3 lat temu

free dating site
dating sites for over 50

!!!!News Kuriera!!!!!
!!!!News Kuriera!!!!!
5 lat temu

News Kuriera

W dniu 12 lutego 2019 roku w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli: minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, prezesi spółdzielni Czesław Cieślak i Tadeusz Malczyk oraz Starosta Kolski Robert Kropidłowski.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526