GRAND PRIX KOŁO 2019 – I Bieg o Puchar Dyrektora firmy GEBERIT [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 24.03.2019

Ruszyła kolejna edycja Grand Prix Koło 2019. W pierwszym biegu o Puchar Dyrektora Firmy Geberit wystartowało 229 zawodników. Na otwarcie cyklu zawodnicy rywalizowali na dystansie 5 kilometrów. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, na starcie stanęło 182 biegaczy i 47 zawodników nordic walking. „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że kiepska pogoda, przede wszystkim silny wiatr, nie zniechęcił zawodników do wzięcia udziału w zawodach. Po liczbie uczestników można zauważyć, że bieganie zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników, a cykl Grand Prix Koło na stałe wpisał się w kalendarz biegaczy” – powiedział przed startem dyr. MOSiR Jarosław Kawka.

Po intensywnej rozgrzewce, poprowadzonej przez Darię Dąbrowską z New4You, zawodników strzałem z pistoletu wystartował Krzysztof Czeboćko – dyrektor Geberit Produkcja w Kole. Początek trasy prowadził po bieżni tartanowej, następnie biegacze wybiegli na nadwarciańskie wały, by później, główną aleją Parku 600-lecia wrócić na bieżnię gdzie znajdowała się meta wyścigu.

KLIKNIJ NA OBRAZ POD SPODEM BY OBEJRZEĆ NAGRANIE Z BIEGU (autor: Przemek Bukowicki):

Od samego startu zawodnicy narzucili bardzo wysokie tempo. Najszybciej trasę pokonał Łukasz Wojnicki z Kutna z rewelacyjnym czasem 00:16:53. Drugi był Krzysztof Nowosielski reprezentujący MKS Run Team Dąbie, trzeci linię mety minął Marcin Wojewoda z Koło Biega. Wśród Pań pierwsza była Michalina Walczak-Pecyna z No Name Team, na drugim miejscu zameldowała się Justyna Wałowska również z No Name Team. Trzecie miejsce zajęła Marta Marszałek z klubu Geberit Team. W rywalizacji nordic walking najszybszy był Marcin Radomski zawodnik klubu Biegam w Sfetsze, drugą lokatę zajął Romuald Baranowski również z ekipy Biegam w Sfetsze, trzecie miejsce wywalczył Włodzimierz Remisz z Geberit Team. W kategorii kobiet najszybsza była Kamila Kolberg reprezentująca Kijkowe Trzemeszno przed Justyną Przybylską-Okupską z Grzegorzewa i trzecią Renatą Zagłobą z Baszty Wyszyna.

Tradycyjnie podsumowaniem zawodów były wyróżnienia w klasyfikacji drużynowej gdzie na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy Koło Biega, drugie miejsce zajęli biegacze Wood-Mizer, a na trzecim stopniu uplasowali się gospodarze zawodów drużyna Geberit Team.

Wszystkich amatorów biegania i miłośników nordic walking zachęcamy do wzięcia udziału w następnych zawodach cyklu Grand Prix. Najbliższy bieg o Puchar Malinowej Mamby już 30 marca. Zapisy wyłącznie poprzez stronę internetową:  mosir.kolo.pl.

Źródło: MOSiR w Kole