Pasjonat wydał już siódmą książkę o historii polskiego sportu [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 03.02.2019

V Sesja Rady Powiatu Kolskiego była doskonałą okazją, aby przekazać od władz samorządowych powiatu kolskiego gratulacje oraz słowa ogromnego szacunku i uznania Władysławowi Zieleśkiewiczowi, który w ramach swojej pasji opracował liczącą 1.348 stron książkę pt.: ,,100 lat polskiej piłki ręcznej 1918-2018’’. Zaangażowanie i trud włożony w wykonanie siódmej już propozycji książkowej dla kibiców i entuzjastów sportu, wydanej staraniem Związku Piłki Ręcznej w Polsce, został doceniony podczas uroczystej gali setnego jubileuszu piłki ręcznej na ziemiach polskich w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, którą patronatem objął prezydent RP Andrzej Duda. Pan Władysław to były, od niedawna emerytowany, pracownik Starostwa Powiatowego w Kole. Słowa podziwu, podziękowań za całokształt działalności na niwie sportu złożył na jego ręce Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Przewodniczący Rady Marek Świątek wraz z radnymi oraz radny Sejmiku Wojewódzkiego Czesław Cieślak.

 

Książka Władysława Zaleśkiewicza prezentuje polski szczypiorniak od jego początków do czasów współczesnych, przedstawia historię zmagań piłkarek i piłkarzy o mistrzostwo kraju w piłce ręcznej siedmioosobowej i jedenastoosobowej. Opracowanie jest bogatym zbiorem informacji o polskiej piłce ręcznej, jej genezie, rozwoju i sukcesach na przestrzeni całego minionego wieku. W publikacji nie zabrakło miejsca dla niegdyś popularnej hazeny i odmiany plażowej. Na 1348 stronach znalazł się także biogramy 450 najlepszych zawodniczek i zawodników oraz trenerów, działaczy i sędziów. Ponadto w książce zamieszczono ponad 1000 fotografii, których część została opublikowana po raz pierwszy.

KLIKNIJ POD SPODEM BY OBEJRZEĆ NAGRANIE Z V SESJI RADY POWIATU KOLSKIEGO:

Pan Władysław Zieleśkiewicz dziękując za docenienie przez samorządowców jego pasji i pracy zdradził przy okazji, że wraz z innym pasjonatem sportu planuje już opracowanie kolejnego encyklopedycznego wydawnictwa – tym razem nie tylko o wybranej dziedzinie, ale o całej historii polskiego sportu.  Życzymy Panu Władysławowi wielu nowych pomysłów na następne publikacje, siły i wytrwałości w ich realizacji oraz nieustającej pogody ducha, wszelkiej pomyślności i dobrego zdrowia.

Źródło: Powiat Kolski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526