Katarzyna Hamiga rezygnuje z funkcji prezesa Stowarzyszenia Kołowrotek!

Autor: kurier-kolski.pl | 13.02.2019

W dniu dzisiejszym Katarzyna Hamiga zamieściła na swoim koncie na facebooku informację publiczną o rezygnacji z funkcji prezesa Stowarzyszenia Kołowrotek. Przypomnijmy, że Hamiga była wcześniej kandydatem na Burmistrza Miasta Koła w jesiennych wyborach samorządowych, a potem została powołana przez Burmistrza Kłodawy na jego zastępcę. Jak Pani Katarzyna tłumaczy swoje odejście ze znanej lokalnej organizacji?

 

Na swoim profilu FB Katarzyna Hamiga napisała kilka godzin temu:

Szanowni Państwo,
pragnę Was poinformować, że złożyłam rezygnację z funkcji Prezesa Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej Kołowrotek.
Praca w Kołowrotku dała mi możliwość odpowiedzi na ogromną potrzebę naszego lokalnego środowiska, możliwość pracy w zgodzie z moimi wartościami, że można pomagać innym rozwinąć skrzydła, oraz to że ważne jest wnętrze, potrzeby ludzkie.
Dziękuje wszystkim za czas wspólnie przepracowany, za zaangażowanie i inicjatywy.
To nie koniec mojej pracy społecznej na rzecz naszego miasta Koła i mieszkańców. Nadal będę się angażować w sprawy społeczne i w działania organizacji działających społeczne. To początek nowej, równie ważnej działalności.
Najważniejsze, że ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. One nie mają skrzydeł, za to ich serca są bezpiecznym miejscem dla wszystkich potrzebujących.

A co na to nasi Czytelnicy? Prosimy o Wasze opinie i komentarze.

Źródło: fb Katarzyna Hamiga

Subskrybuj
Powiadom o
guest
48 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Ra
Ra
5 lat temu

Zakładam że jest Pan dziennikarzem z powołania, a nie ścierą którą każdy może sobie wytrzeć buty. Krytyka i kilka cennych wskazowek pozwoli Panu doznać publicznego katharsis :
Zasady określające wzór postępowania dziennikarza zebrane są w dziennikarskich kodeksach etycznych. Najbardziej znanym z nich jest Deklaracja zasad Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy (IFJ – Fédération internationale des journalistes[5]). Tak odnosi się ona do zachowania względem źródła:

Dziennikarz może przekazywać tylko te informacje, których źródło jest mu znane. Nie wolno mu zatajać istotnej informacji lub preparować dokumentów.
Do gromadzenia informacji, zdjęć i dokumentów dziennikarz powinien stosować wyłącznie uczciwe metody.
Dziennikarz powinien strzec tajemnicy źródła danej informacji.

kolanin
kolanin
5 lat temu

kurier-kolski.pl Wiesz co to jest zmowa cenowa?,Już dawno powinien zając sie tym odpowiednie słuzby.W Kole nie było powodu do takiej podwyżki masla. Co, susza była i trawy zabrakło dla krów?Czym moga wytlumaczyć tą podwyzkę?

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Lubię masło 🙂 🙂

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

A które jest tańsze?

kolanin
kolanin
5 lat temu

Jeszcze portal zacheca do glosowania na to drogie masło,niech sami je zjedza ZSL-owskie potomki…Nie zaglosuje .

as
as
5 lat temu

Panie redaktorze. Zamiast wdawać się w czcze dyskusje sugeruję (radzę) usunąć informację o produktach SM, bo to ewidentna kryptoreklama, za którą grożą poważne kary.

Maciej
Maciej
5 lat temu

Rzeczowa Krytyka to nie Krytyka Polityczna rodem że Słupska. Kilka celnych uwag i Pan Mariusz wyrzuca czytelnika za drzwi. Panie Mariuszu, proszę zająć stanowisko w sprawie spraw tu opisanych, włącznie z zarzutem o finansowanie Kuriera. Mam nadzieję że wyjdzie Pan z Twarzą z tego wszystkiego.

Borewicz
Borewicz
5 lat temu

Wujku dobra rada, tylko żeby się nie okazało że dam sobie piszesz i odpowiadasz na posty. Popieram anonima w kwestii wazeliniarstwa i konfliktu interesów. Kurier Kolski od dawna zakrawa rynsztokową retoryką.

Adrian
Adrian
5 lat temu

Administrator jak dla mnie nie ma sensu tego typu dyskusja , anonimowo mądry i pyskaty ale po podpisaniu boi się wszystkiego.
Z takimi nickami ( nie ludźmi ) nie prowadzi się rozmowy.
To tak jak przez cb radio zaczniesz merytoryczną dyskusję z kimś to nie przestanie a jak nikt nie komentuje to szybko następuje cisza

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Panie Mariuszu myli Pan demokrację z wolnością słowa. Jeżeli nie zmusza Pan nikogo do wchodzenia i czytania swego wazeliniarstwa, to proszę nie używać w nazwie Naszego miasta, może lepiej zmienić na Kurier Wazeliniarstwa, albo Kurier Radnych Miasta Koła lub Kurier Pani H.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Kobra ugryzła w punkt 🙂

Kobra
Kobra
5 lat temu

kurier-kolski.pl – konflikt interesow to może być ,chociażby taki ,ze bycie radnym z określonej partii i zarazem redaktorem portalu,zniechęci do krytyki działań lub zaniechań kierownictwa starostwa kolskiego.Albo zacznie sie cenzura prewencyjna ,gdy dyskusja zboczy na rzeczowa krytykę ,jakiegokolwiek polityka ,radnego,starosty,burmistrza itp.

Buldog
Buldog
5 lat temu

@Lok
Nie obrażaj tylko komentuj nie tobie oceniać innych .Ludzie którzy tu pisząc kierują się mową nienawiści sami sobie wystawiają świadectwo własnej miernoty i chamstwa…

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Panie Mariuszu jedno pytanie, ile dostaje Pan jako radny i czy nie jest to czasem konflikt interesów. Może powinien Pan podszkolic warsztat, na HBO3 można obejrzeć nowy serial PRESS i uczyć się od lepszych.

Lok
Lok
5 lat temu

Buraczki kolskie zajmnjcie sie powazniejszymi sprawami

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Pani H jest osobą publiczną a przynajmniej za taką się podaje, a przypuszczenie nie jest stwierdzeniem. Ale co Ty możesz o tym wiedzieć, przecież można u Ciebie takie rzeczy na telefon załatwiać. Jestem takie powiedzenie o psie który dużo szczeka … jakbyś odpowiednio zinterprwtowal moje słowa to czekam na pozew ( mam statyczne IP ). jednak w przypadku umorzenia będę dochodził swoim praw w sądzie. Chętnie przyjmę schede z dobrodziejstwem inwentarza, zaczniemy to medium właściwie wykorzystywać. W tej chwili to zwykla wazelina i najgkrsze ze sam jako „niezalezny” tego nie zauważasz.

Kis
Kis
5 lat temu

@Wujek Chłodek Miło mi ,ze dobrze mi życzysz ,ale to nie jest tematem tej rozmowy,tylko cenzura prewencyjna ,którą zastosował organizator tego forum.Bardziej byłbym zadowolony,gdybyś poparł moje racje…Ale nie liczę na to ,bo często piszesz z” boku” tematu…

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

@~Kis

Możesz mi uwierzyć lub nie, ale zapewniam Cię, że to co określasz: „ok a nawet ohoho” bardzo mnie cieszy, ponieważ każde zadowolenie innych poprawia również moje samopoczucie.
Szczerze więc Ci życzę, aby to Twoje „ok a nawet ohoho” trwało jak najdłużej i przysparzało Ci nie tylko dużo zadowolenia ale wręcz prawdziwej radości.

Kis
Kis
5 lat temu

@Wujek Chłodek znowu nie rozumiesz podstaw.Moje sprawy łóżkowe ,nikogo pewnie nie zainteresują (ale jest ok a nawet ohoho,byłoby co opisywać. 😉 )bo nie pcham się na osobę publiczną.Anonim zastosował
„rzeczową krytykę” i zadał pytania o finansowanie polityka,i o tym kto z kim śpi. Jeśli to prawda,to dlaczego ta cenzura i zamazanie postu.Mamy wolny kraj i ten co się pcha na stanowisko musi być jak kryształ,trudno,takie życie.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

@~Kis

Masz rację!
Sprawy „łóżkowe” są codziennością naszego życia.
Przedstaw się więc i zacznij od siebie.
Opisz jak Ci idzie w temacie „względem tego co i owszem”!

Kis
Kis
5 lat temu

Moim zdaniem nie powinno sie usuwać komentarzy ,jeśli są prawdziwe.Sprawy łóżkowe sa codziennością naszego życia a politykowi trudniej coś ukryć i musi mieć twardsza skórę. Cenzurę prewencyjna już mieliśmy…

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

@~Temida

Takie, jak większości z nas!
Nie ma co się oszukiwać.

Temida
Temida
5 lat temu

Kasia boi się krytyki? A sama tak pięknie potrafiła w internecie opisywać inne osoby. Ja dziękuję że ta pani zrezygnowała. Koło się cieszy. Widać jakie cele tej Pani przyświecaja

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

No. Prawda w oczy Kole

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

” (część komentarza usunięta na wniosek osoby zainteresowanej jako pomawiająca i niezgodna z Regulaminem portalu oraz zabezpieczona na potrzeby organów ścigania – ADM)”

Co to ma być rzetelne dziennikarstwo, przypomnę szanownemu Panu pewne założenia brzegowe, mianowicie : podstawowe założenia to: dążenie do prawdy, bezstronność i uczciwość, szacunek dla prywatności innych; niezależność od grup interesów, poszanowanie prawa oraz respektowanie dobrych obyczajów – to etyka dziennikarska, a dokładniej jej definicja. Proszę zadać sobie pytanie gdzie popełnił Pan błąd.

A co do tego pierwszego cytatu to nie mogę się doczekać wezwania na przesłuchanie. Może mnie Pan oświecić z jakiego paragrafu będę skarżony ??

Na koniec spuentuje Pana „działalność” w obszarze tego medium, otóż ma Pan tyle wspólnego z rzetelnym dziennikarstwem co Bolek z prawidłowym oświadczeniem lustracyjnym. Aby prowadzić taki portal trzeba mieć j.ja i mieć niezależne finansowanie. Pan nie ma obu tych rzeczy. Pozdrawiam szanownego „Redakrora”.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

@~kiks

Jeśli masz kontakty tylko ze swoją ręką, to każdy inny „kontakt” będzie dla Ciebie
„zadziwiający”!

gość
gość
5 lat temu

BRAWO MARIUSZ.MASZ RACJE.POZDRAWIAM

kiks
kiks
5 lat temu

Czy ABW i inne służby sprawdziły tą organizacje ?,Finansowanie i kontakty zagraniczne i krajowe są zadziwiające.Czy władze Kola dokładają do tej „organizacji”?

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Rzeczowa krytyka to nie mowa nienawiści. Kobieta jest z natury koniunkturalistką i nie ma się co dziwić że wybrała lepszą ofertę. Zadanie sobie pytanie skąd wzięła pieniądze na kampanię, billboardy, ogłoszenia w KK oraz „spotkania” na Zielonej ? (część komentarza usunięta na wniosek osoby zainteresowanej jako pomawiająca i niezgodna z Regulaminem portalu oraz zabezpieczona na potrzeby organów ścigania – ADM). Jedna uwaga do „redaktora” który wspiera lokalne układanki – proszę mniej pić, lepiej się wysypiac bo kolejne błędy stylistyczne nie przystoją człowiekowi aspirującemu do „kolskiej bohemy”, bo „potem” może Pan tylko się ośmieszać w nieskończoność …

Buldog
Buldog
5 lat temu

Dziękuję Pani Kasiu proszę wybaczyć te nienawistne wpisy.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Najlepiej zamknąć ten kołowrotek wystarczy tych ukraińskich organizacji W Polsce popierajmy to co polskie .

Torent
Torent
5 lat temu

Nie pochodzę z żadnych miast, gdzie działa pani Hamiga. Spoglądam z zewnątrz i mam poczucie, że pani Katarzyna nie jest dla misji, ale dla władzy. Mogę się mylić i nawet chciałbym, ale takie mam poczucie.

Bo tak
Bo tak
5 lat temu

(komentarz usunięty na wniosek osoby zainteresowanej jako pomawiający i niezgodny z Regulaminem portalu oraz zabezpieczony na potrzeby organów ścigania Jeśli stawia się komuś takie zarzuty, trzeba mieć dowody i przedstawić je Policji bądź prokuraturze, a nie wypisywać anonimowo w komentarzach – ADM.

Toba
Toba
5 lat temu

Taka pani prezes że składek nie płaciła, nie wspominając o wylansowaniu się do wyborów na stowarzyszeniu! I nic nie robiąc.

ble
ble
5 lat temu

taaa, zrezygnowała… bo dowiedziała sie że chcą ją wywalić to zrezygnowała, zawsze to lepiej brzmi..,hahahaha

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

@~Anonim

Tak życiowo zapytam:
Wolałbyś być radnym miejskim czy wiceburmistrzem miasta?

Członek
Członek
5 lat temu

W końcu. Długo oczekiwana decyzja. Pani Ola najlepsza na to miejsce. Powodzenia

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Tej Pani w Kole już dziękujemy. Jak można oszukać wyborców rezygnując z mandatu radnej?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526