Będzie szybciej i łatwiej zapłacić za parkowanie w mieście Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 02.02.2019

Już wkrótce łatwo i szybko będzie można zapłacić za postój samochodu w strefie płatnego parkowania na terenie Koła. Staraniem burmistrza miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego, mieszkańcy i nasi goście korzystający z miejsc postojowych objętych strefą płatnego parkowania będą mieli do wyboru tradycyjny sposób uiszczania opłat (parkomat) lub mobilny, za pomocą telefonu komórkowego.

 

Dzisiaj Rada Miejska w Kole wpisała do Wieloletniej Prognozy Finansowej nowe zadanie – pn. „Płatności mobilne za parkowanie pojazdów w strefie płatnego parkowania za pomocą telefonu komórkowego” na lata 2019 – 2021. W lutym kolskim radnym przedłożony zostanie projekt uchwały w sprawie zmiany Regulaminu Strefy Płatnego Parkowania. Znowelizowana uchwała Rady Miejskiej umożliwi wprowadzenie opłat za postój w SPP przez telefon komórkowy.

Prawdopodobnie już od 1 marca br. będzie można w ten nowoczesny i bardzo wygodny sposób dokonać opłat za postój. Korzystając z osobistego telefonu (po zainstalowaniu bezpłatnej aplikacji wskazanego operatora) kierowca zapłaci za realny czas parkowania z dokładnością co do minuty, nie będzie szukał parkomatu ani drobnych pieniędzy, nie będzie musiał przewidywać czasu postoju, w każdej chwili sprawdzi, jak długo już korzysta z miejsca. Zalet będzie więcej, poinformujemy o nich w chwili realizowania zadania. Na razie to plany, które, w nadziei kolskiego włodarza, znajdą akceptację radnych i przychylność mieszkańców. – Nowa forma płatności z pewnością wielu mieszkańcom ułatwi życie, zaoszczędzi czas, usprawni załatwianie swoich spraw – podsumował projekt burmistrz Krzysztof Witkowski.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Git
Git
4 lat temu

Ty się podpisz sygnalisto

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

@Mleczarz
Klakier tak obiecywałeś się podpisywać 🙂

Mleczarz
Mleczarz
4 lat temu

Brawo Rada!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526