WYMIANA CIEPŁA w Kole, czyli podziel się ciepłymi ubraniami z tymi, którzy ich nie mają! Zachęcamy do udziału w akcji

Autor: kurier-kolski.pl | 06.01.2019

Miasto Koło przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Wymiana Ciepła. Pomysł do Polski przywędrował z Budapesztu i obecnie w wielu większych, mniejszych miastach wzbudza ogólne zainteresowanie wśród osób potrzebujących oraz ofiarodawców. Od dnia 3 stycznia 2019r. do akcji przyłącza się także Koło, inicjatorem działań w obrębie terenu  naszego miasta jest Środowiskowy Dom Samopomocy i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kole.

 

Akcję wspiera UM w Kole – Wydział Administracyjno –Organizacyjny, Stowarzyszenie Kolska Trójka, kolskie kościoły– Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego, Parafia Św. Bogumiła, Parafia Matki Bożej Częstochowskiej oraz AWM – projekt i realizacja.

Akcja jest prosta w obsłudze i realizacji. W mieście będą usytuowane 4 punkty z wieszakami dostępnymi dla każdego przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Organizatorzy zachęcają wszystkich mieszkańców miasta –młodzież, osoby dorosłe, a także środowiska szkół do tego, aby przejrzeć własne szafy, strychy, przynieść i zwyczajnie powiesić na wieszaku zbędną odzież zimową aczkolwiek nadającą się do dalszego użytkowania. Mile widziane ubrania każdego rozmiaru typu kurtki, płaszcze, polary , swetry itp. oraz drobne rzeczy typu czapki, szaliki, rękawiczki. Tylko tyle i aż tyle…

Akcja potrwa do 31 marca 2019r. i będzie akcją pilotażową. W przypadku zainteresowania tego typu formą pomocy wśród mieszkańców Koła, organizatorzy z pewnością w roku następnym także powrócą do tej formy pomocy innym. Szczegóły na plakacie.

Źródło: ŚDS w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
ania
ania
5 lat temu

Pomysł super. Jest jednak jeden mankament. Mało wieszaków i już ubrania walają się po ziemi. Tak jest na ul. Bliznej. Trochę za mały ten kram.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

super sprawa w innych miastach to juz dawno tak jest lepiej dac komus niz wyzucac bardzo dobra inicjatywa brawo….

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Pomysł jest węgierski, „rodem z Budapesztu”.
Ale również brawo dla inicjatora pomysłu w naszych warunkach.

Mieszkanka
Mieszkanka
5 lat temu

Super pomysl brawo dla pomyslodawcy

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Super pomysl brawo dla pomyslodawcy

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526