Sześć par małżeńskich świętowało Złote Gody w największej sali Ratusza w Kole!

Autor: kurier-kolski.pl | 04.10.2018

Tak dużej i wzruszającej uroczystości sala sesyjna kolskiego Ratusza dawno już nie widziała. W ostatnią sobotę Jubileusz Złotych Godów, w otoczeniu dzieci i wnucząt, świętowali państwo:  Maria i Jan Mazurczykowie, Anna i Kazimierz Michalscy, Czesława i Wiesław Karaszewscy, Włodzimiera i Zdzisław Michalakowie, Jadwiga i Edmund Świątkowie, Władysława i Kazimierz Łuczyńscy. Jubilaci już pół wieku dzielą radości i troski życia będąc przykładem dla wszystkich par małżeńskich. Tak długi staż jest sprawą wagi państwowej.

 

Małżonkowie odebrali z rąk Zastępcy Burmistrza Miasta Koła Elżbiety Modrzejewskiej medale nadane przez Prezydenta RP. Otrzymali również legitymacje, dyplomy, kwiaty i usłyszeli wiele ciepłych słów. Pani burmistrz życzyła jubilatom zdrowia oraz kolejnych, równie pięknych rocznic. – Wyrażam wdzięczność za waszą postawę, jesteście wzorem dla innych rodzin, przyjmijcie słowa uznania i życzenia pomyślności na dalsze lata – powiedziała z-ca burmistrza do bohaterów dnia.

ogłoszenie płatne

Na okoliczność wzruszającego spotkania, odczytany został list prezydenta: Z okazji obchodzonego przez Państwa wspaniałego jubileuszu – zawarcia związku małżeńskiego – mam wielką przyjemność uhonorować Państwa Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wśród polskich odznaczeń państwowych medal ten zajmuje miejsce szczególne, symbolizuje bowiem szacunek, jakim Rzeczpospolita darzy trwałą więź małżeńską i wagę, jaką przywiązuje do pomyślności rodziny. Nikt lepiej od Was Czcigodni Jubilaci nie wie, ile potrzeba codziennego troskliwego pielęgnowania małżeńskiej relacji, wzajemnej uwagi, wsparcia, pamięci, odpowiedzialności i wyrozumiałości, aby miłość nigdy nie ustała. Wspólne pokonywanie przeciwności losu i podejmowanie codziennego trudu w imię wartości, do których odwołuje się przysięga małżeńska: miłości, wierności i uczciwości, zasługuje na wdzięczność i uznanie ze strony państwa. Trwałość rodziny powszechnie uważana jest za podstawę ludzkiego szczęścia. Zapewnia poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa tym, którzy ją tworzą, a jednocześnie stanowi bezcenny wkład w powodzenie całego narodu, który sam jest wielką rodzina rodzin. Dlatego też rodzina cieszy się konstytucyjną ochroną i niezmienną życzliwością władz. Przeżyte razem lata stanowią świadectwo, iż ten piękny ideał urzeczywistnił się w Państwa życiu. Państwa przykład wierności danemu słowu jest z pewnością powodem do dumy i radości dla najbliższych i przyjaciół, a dla wielu dowodem na to, że warto do tego ideału dążyć. Proszę więc przyjąć wyrazy uznania, najserdeczniejsze gratulacje i z serca płynące życzenia kolejnych lat wspólnego życia w zdrowiu i radości.

Rocznice długoletniego pożycia małżeńskiego to wzruszające uroczystości. Małżonkowie w otoczeniu dzieci i wnucząt dziękują sobie za wspólnie spędzone lata. Głos drży i łza się w oku kręci na wspomnienie przed laty składanej przysięgi i pod wpływem refleksji nad czasem, który przeminął. Po uroczystości jubilaci wraz z rodzinami wznieśli toast za kolejne pomyślne lata, winszowali sobie wzajemnie, usłyszeli gromkie „sto lat”, a jedna z par, zachęcona entuzjastycznym okrzykiem „gorzko, gorzko,”, musiała spełnić oczekiwania bliskich…

– Wszystko szybko przemija, człowiek się nie obejrzy, tak jest pochłonięty pracą, domem – wspominali państwo Mazurczykowie – Wychowaliśmy syna, osiem lat temu dla niego i jego rodziny przeprowadziliśmy się do Koła z Hajnówki, mamy dorosłe wnuki, jedno wnuczę jest na czwartym roku studiów, drugie w liceum.

Zapytani o kilka rad dla młodych małżeństw, jubilaci bez namysłu odpowiedzieli: Nie kłócić się, nie denerwować, do lekarza za często nie chodzić – wyznał, trochę żartobliwie pan Jan. – I wierzyć sobie – uzupełniła całkiem na poważnie żona, pani Maria.

Czasem trzeba słuchać rad, bo wspólne życie jest tego warte.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Wszystkim Złotym Jubilatom życzę wszystkiego najlepszego.
Dalszego długoletniego wspólnego pożycia w dobrym zdrowiu oraz wiele radości, szczęścia i uśmiechu na co dzień.
(f) (f) (f) (f) (f)

Kolanin
Kolanin
5 lat temu

Państwo Karaszewscy…Najwspanialsze małżeństwo…Z uśmiechem na twarzy pamiętam pana Karaszewskiego,Najlepszego nauczyciela muzyki..Wspaniały człowiek,ciepły i mądry…Obecnie bardzo miły klient na jednej ze stacji paliw…Jesteście państwo wzorem małżeństwa ale pięknym przykładem wspaniałych ludzi dla innych…Życzę Przedewszystkim ZDROWIA..I Miłości na dalsze lata..Były uczeń…Sebastian

K2
K2
5 lat temu

Mój Pan Dyrektor z SP2! Wszystkiego najlepszego! ☺

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

BRAWO WY 🙂 🙂 🙂

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526