Druga tura ma rozegrać się pomiędzy Szafrańskim i Witkowskim! Ale czy na pewno? Trzeci kandydat zgłosi protest!!?

Autor: kurier-kolski.pl | 22.10.2018

Znamy już nieoficjalne wyliczenia oddanych głosów po I turze wyborów samorządowych w Kole! Na pewno będzie dogrywka pomiędzy kandydatami na burmistrza. Wiemy, że największą ilość głosów uzyskał Artur Szafrański i w II turze zmierzy się z Krzysztofem Witkowskim. Tuż za Witkowskim uplasował się Robert Gajda, który ma tylko12 głosów mniej. Gajda nie odpuszcza i rozważa zgłoszenie protestu wyborczego dotyczącego komisji wyborczej nr 11, w której znaleziono zmywalne długopisy.  Czy tak będzie, a jeśli tak, czy coś to zmieni? Zobaczymy już wkrótce!

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Tom Bombadil
Tom Bombadil
5 lat temu

Ale to czyja wina ? No czyja ? Kto roznosił te ulotki, te paszkwile ? Dlaczego atakowano w nich właśnie Pana Szafrańskiego ?

Archanioł
Archanioł
5 lat temu

Obrzydzenie to budzą małe i wielkie kłamstwa, cynizm i moralna pustka, udawanie kogoś kim się nie jest, intrygi, zniewalanie ludzi i kupowanie głosów w celu dopchania się do koryta i posiadania więcej pieniędzy dla plastikowego luksusu albo z powodu zadłużenia 🙁

Archanioł
Archanioł
5 lat temu

Niesmak i obrzydzenie to budzą małe i wielkie kłamstwa, cynizm i moralna pustka, udawanie kogoś kim się nie jest, intrygi, zniewalanie ludzi i kupowanie głosów w celu dopchania się do koryta i posiadania więcej pieniędzy dla plastikowego luksusu albo z powodu zadłużenia 🙁

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Ja uważam że zwycięstwo Pana Szafrańskiego choć pewne to bedzie jednak słodko- gorzkie. A może gorzko- słodkie. Bedzie triumf ale okupiony dużym wysiłkiem. Jak się czyta te niektóre komentarze i wypowiedzi to powiedzieć że budzą niesmak to za mało. Ale Panie Arturze, śmiało naprzód!

Tom Bombadil
Tom Bombadil
5 lat temu

Ja proponuję byście poparli Pana Artura. Troszkę jestem starszy niż Wy wszyscy nawet razem wzięci i widzę co się w Waszym miasteczku dzieje. Pan Artur Szafrański będzie najlepszym burmistrzem. Jestem tego pewien.

Bez ściemy
Bez ściemy
5 lat temu

Jeszcze jedno… na temat Redaktora Mariusza – dobrą rzeczą jest tutaj rzeczywiście start jako kandydat bezpartyjny i to że K-K mimo całej tej kampanii i szefa zaprzyjaźnionego z PiS wydaje się obecnie najlepszym kolskim medium – jako czytelnik i komentator dziękuję za (całkiem udane!!!) próby pisania możliwie bezstronnie, rzetelnie i szybko. Naprawdę nawet-nawet, ale coraz przyjemniej się to czyta. Radnemu ciężko gratulować, ale kciuki trzymam, żeby zapracował na to na koniec kadencji, a tu za te wszystkie relacje wyrazy uznania się należą.

Bez ściemy
Bez ściemy
5 lat temu

Szafrański widzi problemy zwykłych ludzi? Ale „ten” Szafrański? Artur? Przewodniczący? To ja się pytam: gdzie je widzi i dlaczego dopiero niby teraz. Obecny kolski PiS to różnorakie układy i układziki, a program to właśnie ściema. Trzeba najpierw dokładniej wiedzieć, co leży w gestii burmistrza. Tylko tutaj jedną z najważniejszych rzeczy jest zarządzanie miejskimi spółkami, gdzie swojaków w przypadku wygranej Szafrańskiego nadal będą trzymali hodowca świń i prezes buraków, bo mu nie odpuszczą. Dlaczego robił wszystko dotąd jak oni chcieli? Zbyt wiele mogą mu wywlec. Naprawdę w tym nomen-omen aspekcie dzisiaj od Szafrańskiego lepszy byłby nawet nasz asior, co CBA go zatrzymała. Witkowski natomiast naprawdę w bardzo wielu sprawach jest w stanie przywrócić normalność i to raczej z nim wielu wartościowych ludzi jest w stanie na nowo pracować dla Koła, natomiast z tym towarzystwem związanym z Kiełczewem niestety nie. To się realnie przekłada na nasze finanse.

Janusz Kupczak
Janusz Kupczak
5 lat temu

Tak zwana koalicja obywatelska zadrwiła sobie z mieszkańców .Pan Gajda jak i pan Mazurkiewicz zamiast się dogadać to zrobili z siebie konkurentów ,wyglądało to tak jakby im nie zależało na dobru mieszkańców i miasta a raczej na korycie swoim ego i na kasie. Jeżeli ci Panowie mają trochę honoru to powinni waz z swoim elektoratem poprzeć Krzysztofa Witkowskiego.Nikt tak nie promował naszego miasta jak Pan Witkowski ,dobrze wykształcony miły i ton powinien pełnić zaszczytną funkcję burmistrz naszego miasta.Nikt z nas by nie chciał aby nasze miasto zmieniło nazwę na Pisiorowo.Ja będę głosował na Pana Witkowskiego.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Wole Szafranskiego. Widzi problemy zwykłych ludzi, ma lepszy program i jest otwarty na wszystkich.

Ciekawski
Ciekawski
5 lat temu

Z dwojga złego głosuję na Witkowskiego. Ten facet przynajmniej obiecuje że nie będzie zwalniał w Urzędzie ludzi z Koła.Zapewnia stabilizację,nie arogancję. Wykształcenie,doświadczenie i opanowanie świadczy że nie będzie dzielił ludzi na gorszych czy lepszych.

lok
lok
5 lat temu

nie glosowac na pisuara szafranskiego bo bedzie tak jak w tamtej kadencji tylko pan witkowski moze byc burmistrzem

obituary
obituary
5 lat temu

A ja się zapytam jakie znaczenie miały te niby zmywalne długopisy , skoro głosujący skreśla nimi kandydata i wrzuca do urny ? – Która jest otwierana w obecności szerokiej komisji w której skład wchodzą wszystkie partie , jak i mężowie zaufania … Gajda podważy 11 -tkę gdzie wygrał z Witkowskim o 100 głosów . No chyba nie sądzicie że nikt z komisji nie zauważa mazania głosu palcem – troszkę to by trwało . A może sam obywatel który skreśla kandydata za chwile miał by go wymazać ??? Bzdury !!!!

kolanin
kolanin
5 lat temu

a ja mam nadzieję że prawda wyjdzie na jaw odnośnie komisji nr 11 i komisji nr9 Robert walcz do końca

Archanioł
Archanioł
5 lat temu

Trafne podsumowanie wyborów samorządowych w tym mieście.

Maria Konopnicka
Maria Konopnicka
5 lat temu

Czy zdrowy hodowca świń dopuściłby świnie do władzy?
To jest bardzo chore co się dzieje w Kole.
Wasze prosiaki nawet tego nie zaakceptują.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Mieszkaniec Koła ktory nie mieszka w Kole 🙂

J-23
J-23
5 lat temu

Kto jest chodowcą świń w Kole ?Bo nie wiem.Jestem z zewnątrz

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Witkowski to mądry i stabilny człowiek z dużym doświadczeniem.Takiego burmistrza trzeba nam w Kole!

Mieszkaniec Koła
Mieszkaniec Koła
5 lat temu

Ludzie pójdą głosować na Pana Witkowskiego.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Ludzie pójdą głosować na Pana Szafrańskiego.

Bez ściemy
Bez ściemy
5 lat temu

Dokładnie – miałby mój nawet jakiś szacun, gdyby stanął na wysokości zadania i zaapelował do wyborców wiadomo o co. Niby to zawsze jest symboliczne i kurtuazyjne (a ludzie w większości i tak to też sami zrobią), ale jednak. Miasto może wreszcie doczeka się na tym stanowisku Kolanina, który ma i wykształcenie, i kontakty, a do tego jest zdeterminowany, żeby obecny układ kiełczewski z grającymi tam pierwsze skrzypce hodowcą świń i prezesem od buraków do lamusa odłożyć. Przygotowanie prawnicze to też dodatkowo bardzo mocny atut.

Mieszkaniec Koła
Mieszkaniec Koła
5 lat temu

Mam nadzieję że Pan Gajda pogodzi się z porażką a za 5 lat powalczy u siebie o stanowisko Wójta Gminy Osiek Mały

Bez ściemy
Bez ściemy
5 lat temu

Panie Gajda, miej człowieku chociaż cień przyzwoitości… Czy tutaj rzeczywiście chodzi o dobro mieszkańców Koła? Nawet przegrywając jednym głosem nie ma co się dalej błaźnić, bo jeśli komuś miałby ten zmywalny długopis coś dać, to i tak przecież nie temu akurat konkurentowi. Szanse na dziś, że hodowca świń i żałosny facet od buraka nie będą w Kole rozdawać kart, że będzie jakaś stabilizacja, są ogromne, bo jednak Witkowski ma większe perspektywy na wygraną z tym kiełczewskim układem.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Brawo Krzysiu! Jesteś wielki

ala
ala
5 lat temu

Bałagan w komisjach,puste głosy nie odliczone. Druga zmiana komisji przejmuje wszystko bez protokołu.Nikt nic nie wie,co liczyć. Takie słychać komentarze opowiadane przez członków. żadnej współpracy.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526